Co dělat se zbylou letní kosmetikou? Zúročte ji i po sezoně!

Nakoupila jste si na léto spoustu báječné kosmetiky, která vám dělala službu a radost. Léto končí, ale balení nejsou zdaleka prázdná. Co s ní?

Přece ji nevyhodíte! Krásné bronzové stíny, BB krém na opálenou pleť, sluneční pudr a opalovací krémy se v létě hodily a dělaly vám ten správný look. Ale čas pláží končí a vy se už těšíte na své podzimní já. Co ale se všemi letními kosmetickými přáteli?

Pokud to jen trochu půjde, dejte jim šanci a využijte jejich potenciál, případně je skladujte na příští rok.

Už dost vyhazování kosmetiky jen proto, že si příští léto koupíte novou. Pokud vám odstíny sedí a produkty vyhovují, proč byste se jich měla zbavovat? Je to zbytečné plýtvání a věčná škoda.

Udělejte si speciální necesér, do kterého dáte všechny kosmetické produkty, které nosíte výhradně v létě. Patrně tam bude BB krém, bronzer, tmavý pudr na opálenou tvář, stíny s třpytkami, oblíbená letní rtěnka, opalovák, samoopalovák, nějaký rozprašovač s minerální vodou a podobně. Něco z toho by se vám mohlo hodit i po sezoně a jiné věci na vás zase klidně počkají do dalšího léta. Jen vědět jak na to!

Opalovací krém

Představa, že bychom se měli mazat jen v nejparnějším létě je u nás dost rozšířená. Máte-li bledou pleť a málo pigmentu, opalovací krém neodkládejte, i podzimní sluníčko může mít ještě sílu. A až pojedete za pár měsíců lyžovat na hory, budete ráda, že vám z léta půl lahvičky zbylo!

Samoopalovací prostředek

Kdo by si nechtěl prodloužit opálení až do podzimu? Samoopalováky, které jste v létě používala, k tomu budou jak dělané. Zkuste na pokožku nejprve použít peeling a pak blednoucí opálení ještě trochu oživit samoopalovacím přípravkem. Čím kvalitnější máte, tím přirozeněji budete vypadat!

Rtěnka a stíny

Prostě cokoli krémového, co vás v létě bavilo (a tolik vám slušelo), nevyhazujte jen proto, že se trendy vydaly směrem k podzimu. Oblíbenou letní rtěnku, krémové třpytivé stíny, tvářenku a rozjasňovač stačí dát do sáčku a uložit do lednice. Tam na vás počkají až do další letní sezony a budou stále skvělé!

Řasenka

Konečně jste našla tu pravou skvělou řasenku do vody? Nikdo přece neví, že její původní účel byl k vodě, protože je “koupáníodolná”. Jestli vám sluší, ličte se s ní dál. Řasenku neukládejte na pak, naopak ji pokud možno vypotřebujte nejpozději do půl roku. Řasenky zkrátka nejsou odolné, množí se v nich bakterie a po půl roce jsou na vyhození!

Make-up

Určitě máte také několik odstínů svého oblíbeného make-upu. Ten světlý na zimu, střední na jaro a podzim a tmavý na letní opálenou tvář. Nezbavujte se ho, pokud vám ho ještě dost zbývá a vyhovuje vám. Buď ho dejte také na tmavé a chladné místo, nebo si z něho udělejte skvělý contouring na další měsíce. Tmavým odstínem odlište jen místa ve tváři, která chcete zeštíhlit, a dolaďte s ním podzimní look.

Krémy

Podobně jako ostatním letním souputníkům jim bude nejlépe v lednici, ale není důvod, proč byste nemohla používat hydratační krém nebo sérum i po sezoně, zvlášť když pleti pěkně sedí.

Parfém

Na podzim budete mít patrně náladu na jiný parfém, než v horkých letních měsících. Ve vůních jsou ale vzpomínky a emoce, proto si svůj letní parfém schovejte na příště. I když vydrží hodně, dejte je mimo dosah světla a přímého tepla, vyhovuje jim chladnější a tmavé místečko, jinak by mohly nepříjemně změnit aroma.

-KU-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.