Jak napumpovat do vlasů objem? Musíte znát tato pravidla

Ráda byste se chlubila sexy hřívou, jenomže místo toho vám matka příroda spolu s geny nadělila jemné vlasy, které mají sklony zplihnout vždy, když potřebujete zářit? Máme pro vás hromadu tipů, které vy i vaše kadeře oceníte.

Tak se honem pusťte do nápravy, ať na vás mohou pánové oči nechat a ostatní ženy závidět.

Proč si vaše vlasy dělají, co chtějí a proč vám účes dlouho nevydrží?

Jemné vlasy charakterizuje až o 30 % menší průměr, a kvůli tomu pokulhává nejenom jejich síla, vitalita, ale i pevnost a s tím vším souvisí objem účesu. Jemné kadeře snadno elektrizují, odstávají, mají větší sklony ke zničení, krepatosti a ve výsledku s nimi není vůbec snadné pořízení.

O tom, jaké vaše vlasy jsou, rozhodují nejenom geny, ale i vaše životospráva, věk, jídelníček, významnou roli hraje také stresový faktor, užívaná léčiva a také manipulace s nimi. Čím více je budete zatěžovat barvením, žehlením, kulmováním a podobně, můžete se o husté prameny s jistotou připravit a začít si tykat s těmi jemnými, co kolem poletují jako pápeří, a culík si nebudete moci dovolit, protože bude budit dojem unaveného provázku.

Zkraťte je!

Jasně, každá žena sní o dlouhých vlasech, nicméně majitelky těch jemných si je nemohou dovolit. Proto se nadchněte účesy v kratších délkách. Vaše vlasy získají díky šmrncovnímu střihu na objemu a nebudou působit mdle, vytahaně a unaveně. Zapomeňte ale na typy účesu, které vypadají skvěle jen díky maximálnímu objemu a na tom stojí celý střih i následná úprava. To byste pak nedělala nic jiného, než fénovala a fénovala a stejně bezvýsledně. Velmi populární jsou sestříhané vlasy v určitých partiích nebo cílené barvení pro navození objemu. Nezapomínejte ani na ofinu, která může odvést pozornost a vaši vizáž osvěžit.

Jaké přípravky zvolit?

Rozhodně ne ty, co obsahují složky tzv. 2 v 1. Vlasy jsou pak zatížené již od kořínků a tak ztrácejí objem. Naopak se spolehněte na ty přírodní, co podporují růst vlasů, s látkami pro znásobení objemu. Úžasnými produkty jsou také ty, co posilují přirozenou strukturu kadeří a dodají jim pevnost. Šanci můžete dát tekutému keratinu.

Fénování a styling: To je, oč tu běží

Vlasy si rozhodně foukejte v předklonu, naučte se také kouzlit s kulatým kartáčem. Právě ten je naprostý kouzelník, co s vlasy ve finále dokáže zázraky. Bát se nemusíte použít ani pěnové tužidlo, to musí být ale aplikováno do mokrých vlasů, a to zcela rovnoměrně. V drogerii můžete mrknout na sprej pro zvýšení objemu, suché šampony nebo inovativní pudrové spreje. Jakmile máte hotovo, je potřeba zafixovat kadeře lakem na vlasy, ať vše drží na svém místě.

Co pomáhá?

  • Nejlepší je dodat vlasům keratin a poté sáhnout po křemíku, který vlasy zpevní. Myslete také na panthenol, zinek, tolik doporučovaný vitamín E, želatinu a L-methionin.
  • Vlasy si zakažte česat, když jsou mokré, zbytečně jim ubližujete.
  • Spěte nejlépe na saténovém polštáři.
  • Pořiďte si kartáč s kančími štětinami, co vaše prameny skutečně pohladí. Ty umělé s nimi akorát nadělají psí kusy.
  • Na tupírování zapomeňte, vlasy sice získají objem, nicméně je poškodíte a okradete je o přirozený lesk.
  • Alespoň dvakrát do měsíce jim dopřejte pečující a vyživující balzám.

-LZ-

Sdílejte článek
Štítky účes

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.