Móda a krása

1. listopadu 2017 10:16

Martina Čerňanská

Jak si důkladně odlíčím pleť jedním krokem?

Důkladné odlíčení a čištění pleti je stejně důležité jako každodenní rituál čištění zubů. Také se ti často stává, že jsi večer unavená a nechce se ti dělat vůbec nic?

Odličování make-upu rozhodně nikdy nevynechávej, raději vyzkoušej micelární vodu, díky které ti tento proces zabere skutečně jen minimum času. K ruce si připrav ještě pár vatových tamponků a vatových tyčinek.

Začni s odlíčením očního make-upu tak, že navlhčíš dva vatové tamponky micelární vodou a ty přiložíš na oční víčka. Teď je ta pravá chvilka na zasloužený relax se zavřenýma očima! Počkej asi půl minuty, v této době začnou micely postupně rozpouštět jak řasenku, tak oční linky a stíny, pak už stačí nečistoty odstranit vertikálním pohybem na řasách od spodu nahoru. Tento proces můžeš několikrát opakovat, ale pokud jsou tvé oči již z větší části čisté, stačí je dočistit za pomoci vatových tyčinek navlhčených micelární vodou.

S tímto "tahákem" ti půjde odličování jako po másle, Foto: Garnier

TIP: Abys předešla poškození řas a tvorbě vrásek, vyhni se horizontálním a krouživým pohybům.

Oční okolí je již očištěno, nyní přichází na řadu zbytek obličeje. Pokud nosíš rtěnku, začni se rty a navlhčeným tamponkem pokračuj směrem nahoru přes tváře a čelo. Ke své pleti bys měla být opravdu jemná, nejlepší je postupovat pohyby od krku směrem nahoru a od nosu směrem k uším. To, že jsi pleť pečlivě vyčistila, poznáš tak, že na tamponku neuvidíš žádné nečistoty ani zbytky make-upu. Nakonec nikdy nezapomínej na hydrataci, krásná pleť začíná pravidelnou a komplexní péčí.

TIP: Čištění pleti je důležité i v případě, že nenosíš make-up každý den. Odstraní nečistoty a kožní maz, které se na obličeji usazují během dne.

Garnier nabízí celou řadu micelárních vod a produktů využívajících micelární technologii, určených pro různé typy a potřeby pleti. Růžovou pro citlivou pleť, modrou pro smíšenou až mastnou, zelenou pro normální až smíšenou a zlatou pro odolný make-up. Pokud se odličuješ raději ve sprše, vyzkoušej micelární oplachovací gel, na cestách zase micelární ubrousky nebo micelární vodu v praktickém mini balení.

Vyberte si tu pravou micelární vodu právě pro vás:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.