Jak to vypadá v laboratoři, kde vzniká přírodní kosmetika?

V současné době je stále oblíbenější přírodní a bio kosmetika, návrat k přírodě, k ověřeným postupům, k léčivým účinkům bylin a k moudrosti našich předků. Snažíme se omezovat množství syntetických látek, se kterými přijde naše pokožka do styku, a vybírat přípravky, které jsou přirozené. Nahlédněte s námi do laboratoře, ve které vznikají krémy z přírodních složek.

Vydejme se společně na slunnou Krétu. Právě zde, nedaleko města Iráklia, se nachází laboratoř Cretan HerbalChem, ze které pocházejí produkty MinoanStyle. Její činnost navazuje na rodinnou tradici, kterou je na Krétě od nepaměti pěstování, produkce a využití původních endemických druhů bylin. Extrakty z těchto rostlin jsou díky geografické poloze a místnímu klimatu vysoce ceněné, proto je snahou spojit tradici, která je zde od mínojského období a Hipokkrata, s moderními poznatky univerzit a výzkumných ústavů, a vyrábět tak produkty vysoké přidané hodnoty, které jsou pak součástí kosmetických přípravků, potravinových doplňků nebo parafarmaceutických výrobků.

Podpora ekologického zemědělství

Tradiční plodiny pěstované na Krétě v minulosti již bohužel nemají požadovanou ekonomickou návratnost, proto je snaha motivovat místní producenty k metodám ekologického zemědělství a díky výkupu vysoce kvalitních bylin jim tak zajistit možnost uspokojivých příjmů. Účinné látky zpracovávají stroje podle farmaceutických specifikací a k užití se rozpouštějí ve vodě, v alkoholu nebo glycerinu. Byliny, které se do kosmetických přípravků používají, jsou přímo od lokálních pěstitelů.

Základem jsou extrakty z bylin

Extrakty bylin se zpracovávají různými postupy. Víme od nepaměti, že tyto byliny používali naši předci k léčení různých neduhů. Díky jejich zkušenostem a pokroku dnešní vědy je možné extrahovat přesně tu složku, která opravdu léčí. Není náhoda, že většina farmaceutických výrobků má základ v bylinách a snaží se nahradit syntetické složky přírodními.

Podívejte se přímo do továrny v Řecku, kde se přírodní kosmetika vyrábí:

Vyzkoušejte přírodní kosmetiku z Kréty:

Krém na obličej s oslím mlékem

Příjemný 24h krém na obličej z Kréty s podílem přírodních látek 90,89 %, a oslím mlékem, které je přirozeně nealergenní a současně bohaté na vitamín C. V oslím mléku nalezneme i pro nás velmi důležité minerály, esenciální mastné kyseliny, proteiny a bioaktivní enzymy a koenzymy. Přípravek obsahuje i důležité antioxidanty, které pomáhají zpomalovat projevy předčasného stárnutí pleti, a další cenné látky, které pokožku vyživují, zvláčňují a současně tonizují.

Tělové máslo pro hebkou pokožku

Toto přírodní krémové tělové máslo z Kréty s obsahem přírodních látek 93,5 %, má nádhernou texturu. Extrakty z červených hroznů a granátových jablek, známé svým množstvím vitamínů a antioxidantů, pomáhají účinně naší pleti s obnovou, tonizují a obohacují ji o prospěšné látky. Přípravek obsahuje také bioolivový olej a další přírodní oleje a másla, která pokožku intenzivně hydratují a zanechají ji zdravě lesklou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.