Móda a krása

7. prosince 2021 20:59

Jaké živiny potřebují vaše vlasy? Budete se divit, kolik jich je

Zdají se vám vaše vlasy vzhledově poněkud zvláštní? Máte pocit, že vypadávají více, než by bylo bývalo zdrávo? Pak je zřejmě něco špatně. Na vině mohou být genetické predispozice, nehodná péče o vlasy nebo také jejich špatná výživa. Poslední bod je extrémně důležitý. Vždyť právě dostatek živiny si vaše vlasy rozhodně zaslouží. Co všechno bychom jim měli dodávat? Na to se ve zkratce podíváme právě v následujících řádcích.

Dostatek bílkovin jako základ

Množná jste již také slyšeli o proteinech. Je fakticky o to samé. Jedná se o nejdůležitější látku pro lidské tělo takové, tedy pochopitelně i pro vlasy samotné. Tyto vitamíny na vlasy dokážou vlasy chránit jak z hlediska jejich stavby, tak i růstu. Za ideální zdroje bílkovin jsou považovány:

  • ryby
  • bílé maso
  • ořechy
  • luštěniny
  • produkty ze sóji

Jód a železo

Vlasy určitě potřebují jód. Jedná se o minerál, který dohlíží na správné fungování štítné žlázy. Právě ona má velký vliv na zdraví vlasů. Dokáže totiž ovlivnit vlasové folikuly, z nichž vlasy vyrůstají. Jak buňky, tak i tkáně v celém těle potřebují železo. I to se podílí na kvalitě a správném růstu vlasů. Železo je obsaženo například v:

  • čočce
  • špenátu
  • kapustě
  • fazolích
  • červeném masu

Síra a zinek

Je to právě síra, jež se podílí na kvalitě vlasů a také nehtů. Vlasy jsou mnohem silnější a také méně padají. Vynikající je síra jako pomocník při trávení vitamínu B. Obsažena je hlavně v mořských plodech, vepřovém mase nebo ořeších a vejcích. Zinek je vynikajícím pomocníkem při vyloučení kožního mazu. Pokožka hlavy je tak mnohem lépe hydratována a zbavuje se nepříjemných lupů. Základními zdroji zinku jsou fazole nebo dýně, případně různé druhy ořechů. Určitě není od věc dát vlasům také speciální výživu a použít nějaké známé prostředky, jako je třeba Nanogen a jiné.

Sdílejte článek
Štítky ořechy výživa bílkovina živina

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.