Móda a krása

21. listopadu 2018 09:00

Martina Čerňanská

Sandra Parmová: O plastice jsem nikdy neuvažovala, ale teď se už nemůžu dočkat

Během těhotenství a kojení si Sandra Parmová vyzkoušela, jaké to je mít "nadupaný" výstřih. Od té doby uběhlo již několik měsíců, ale vidina většího poprsí se v hlavě již uhnízdila. A nyní došlo i na činy. My jsme Sandru vyzpovídali těsně před plánovanou operací.

  • Proč ses rozhodla jít na operaci? Je to něco, co sis dlouho přála?

Popravdě, o operaci prsou jsem nikdy neuvažovala, ale díky mateřství se mi to změnilo. Maminky mi asi dají zapravdu, že když žena kojí, zažije pocit plného dekoltu, ale když s kojením přestane, prsa se vrátí do původní velikosti a někdy se dokonce ještě zmenší. To byl bohužel můj případ. Proto jsem začala o operaci přemýšlet.

  • Jak dobře vybrat kliniku?

Doporučuji si vygooglovat možnosti ve vašem okolí a hodně ptát třeba kamarádek, které mají podobný zákrok za sebou. Pokud někdo nemá tuto možnost, doporučuji sledovat sociální sítě klinik. Na základě referencí a toho, jak fanoušci komunikují, pak člověk snadno zjistí, kde mají spokojené klienty a koho z doktorů nejvíce chválí.

  • Co musí žena udělat, když se tedy rozhodne jít na operaci prsou? Jaký je postup?

Nejdříve je důležité si na vybrané klinice domluvit vstupní konzultaci. Já si ji rovnou domluvila k panu doktorovi MUDr. Petru Pachmanovi, kterého jsem si na základě referencí přála. On se mnou probral mou představu, prohlédl mě, změřil mi hruď a určil, jaká by pro mě byla nejvhodnější velikost a pak mi navrhl tvar implatátu. Dále musíte absolvovat sonografii prsou a během dvou týdnů před operací je to komplexní vyšetření – a to vstupní odběry, kde vám odeberou krev a také zkontrolují vzorek moči.

  • Šla jsi na konzultaci s konkrétní představou, jak by prsa měla vypadat?

Ano, měla jsem představu, že bych chtěla plné dvojky a anatomický tvar. Velikost jsem zhruba odhadla. Pan doktor měřením zjistí, jaká velikost je pro vás nejlepší a co hrudník snese. Já třeba nemůžu mít větší objem než 325 ml, což ani nechci :-) Taky mi byl doporučen kulatý implantát, který jsem myslela, že pro mě nebude vhodný. V tom je to právě skvělé, že operatér vám poradí, zná vaši představu a navede vás na správnou cestu.

  • Bylo potřeba dodržovat před operací speciální režim?

Nebylo. Pouze dva dny před operací je doporučeno hodně pít, jíst lehčí jídla a vyvarovat se alkoholu. Tešně před operací je dobré odpočívat.

  • Co si vzít s sebou na kliniku?

Vzhledem k tomu, že operace se provádí v celkové anestezii a na klinice zpravidla přespáváte, stačí si zabalit čisté prádlo, oblečení, hygienické potřeby a případně léky.

  • Operace tě čeká už dnes, je něco, čeho se bojíš?

Bojím se jen rekonvalescence v tom smyslu, že nebudu moct zvedat moji 15měsíční dceru Emilku. V tohle je to pro nás maminky náročnější. Po operaci je totiž třeba alespoň první týden až dva opravdu dodržovat klidový režim a nic těžkého netahat, nedělat prudké ani náročné pohyby. A pak jsem taky hodně zvědavá na spaní na zádech. Nejradši totiž spím na břichu nebo na boku. Ale když tohle pominu, moc se těším.

Pokud vás zajímá, co vás čeká po operaci, jestli je bolest po zákroku snesitelná, co užívat, aby se vám dobře hojily jizvy nebo jestli se se silikony dá kojit, už brzy chystáme další sérii otázek. A jestli potřebujete poradit už dnes, můžete napsat na @sandra_parmova a budete mít odpovědi z první ruky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.