Móda a krása

4. listopadu 2019 08:30

Martina Čerňanská

Trápí vás suchá pokožka? Už nemusí!

Zažíváte často nepříjemný pocit spojený se suchou pokožkou? Zarudlá kůže se suchými místy, na kterých se tvoří šupinky, pnutí… Že tato slova poznáváte? Pak pravděpodobně patříte k řadě těch, které trápí suchá kůže.

Suchá nebo velmi suchá pokožka se sklonem k atopii je konkrétní typ pleti. Jde o trvalý stav, který je způsoben poruchou kožní bariéry. Pokožka je suchá, protože jí schází voda a lipidy. Při jejich nedostatku je přirozená bariéra pokožky náchylná k poškození. Stejně tak je zhoršená také její schopnost regenerace. Není ale třeba podléhat beznaději – i suchá pokožka může být krásná. Chce to kvalitní a účinnou péči. Jak na to?

Pozor na chlad

V zimním období je třeba mít se dvakrát na pozoru, aby se stav vaší pokožky nadále nezhoršoval.

Chladný zimní vzduch s minimem vlhkosti způsobuje, že krev v pokožce cirkuluje pomaleji, snižuje se produkce mazu, který ve vrchní vrstvě pokožky brání unikání vody z ní. Špatné nejsou jen venkovní mrazy, pokožce škodí také suchý vzduch z topení a časté přechody z tepla do zimy. Zimní období je logicky nejhorší pro ty, kdo mají suchou pleť normálně, ale chlad dělá potíže i majitelkám a majitelům normální, smíšené a mastné pleti. A proto i tito lidé by pro zimní období měli zařadit do své kosmetické výbavy hutnější pečující krémy, které pomohou jejich pokožku ochránit.

S vodou opatrně

Správná péče o suchou až atopickou pokožku začíná už při koupání. Suchá pokožka je obecně mnohem náchylnější na podráždění než ostatní kožní typy. Paradoxně největšího strašáka pro suchou kůži ale představuje právě voda. Voda je sice životodárná tekutina, ale pro suchou pokožku představuje velkou zátěž. Snažte se proto co nejvíce zamezit jejímu kontaktu s kůží. Místo horkých lázní dopřávejte svému tělu rychlou sprchu a horkou vodu nahraďte vlažnou. Vhodné jsou také speciální přípravky – sprchové gely a oleje, které pokožku ještě více nevysuší. Vyzkoušejte například Zklidňující mycí olej Uriage Xémose, který je ultra jemný a díky své unikátní olejo-gelové textuře zanechává na pokožce hydratační a ochranný film.

Správná péče je základ

Po koupeli je vhodné pokožku promazat, nejlépe co nejdříve. Na suchou kůži jsou nejvhodnější produkty obsahující více tuku než vody. Hydratační krémy mívají příliš lehkou konzistenci na to, aby jí dodaly potřebnou péči. V zimních mrazech navíc může docházet k tomu, že přípravky s vysokým obsahem vody pokožku ochlazují, a tím přispívají k jejímu podráždění. Promašťující krémy a masti suchou pokožku zklidní, vyživí a zbaví svědění. Jediná rada tedy zní mazat, mazat a zase mazat. A to i tehdy, když nepociťujete žádné akutní obtíže spojené se suchou kůží. Doporučit můžeme opět značku Uriage a její Xémose Zklidňující olejový balzám. Jedná se o se o relipidační olejový balzám na obličej i tělo pro péči o velmi suchou pleť se sklonem k atopii. Tento výživný a ochranný balzám zklidňuje pnutí pokožky a snižuje její suchost. Unikátní textura „balzám-olej“ zanechává nemastnou ochrannou vrstvu s dlouhodobým komfortem. Zklidňuje, vyživuje a chrání před návratem obtíží.

Produkty značky Xémose pro suchou a velmi suchou pokožku seženete exkluzivně* v lékárnách a na e-shopu Dr.Max. *Jediný oficiální distributor pro Českou republiku

Sdílejte článek
Štítky zima kůže Česko pokožka krém suchá pokožka Dr.Max Dr. Max Lékárna

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.