Móda a krása

5. března 2019 07:30

Martina Čerňanská

Ujíždíte na alkoholu? Takhle se projeví konzumace na vaší kráse

Dvě sklenička vína večer, alkoholické míchané drinky každý pátek a v sobotu nějaká ta párty. Alkohol má v dnešní společnosti podstatnou a častou roli. Kromě ranní kocoviny vám ale zařídí i nějaké ty vady na kráse. Jaké to jsou a v jakém měřítku je můžeme očekávat?

Ten, kdo holduje alkoholu každý den, postupně přichází nejenom o svou identitu, ale jeho závislost se mu vepíše také do tváře. V rozumné míře sice zařídí lepší náladu a navodí pocit uvolnění, nicméně i tak naší kráse a pěstěnému vzhledu rozhodně neprospívá.

Předčasné stárnutí, a přece tak zbytečně

Zajít si sem tam na dvojku do vinárny klidně můžete, ale pokud si s alkoholem tykáte příliš často, budou vám lidé hádat mnohem víc, než ve skutečnosti máte. Velkou roli v tomto směru hraje dehydratace, která odstartuje pokles obličejových kontur a také zvýraznění prvně mimických a postupně i dalších vrásek. Alkohol navíc stopne přísun vitamínů, což se rovněž negativně odrazí na stavu pokožky.

Prima tip: Chystáte se na večírek? Přes den alespoň pravidelně dodržujte pitný režim a alkoholické drinky kombinujte také s neslazeným nealkoholickými nápoji, a to nejlépe bez bublinek.

Červené žilky

Rády se objevují bez ohledu na věk či pohlaví a právě alkohol jim v rámci vzniku hraje do noty. Poměrný zásadní aspekt má sice dědičnost, nicméně jejich rozvoj urychlují hormonální antikoncepce, hormonální nerovnováha například v těhotenství, ale také nezdravý životní styl související s nevhodnou životosprávou a holdováním alkoholu. Pokud se vám objevily na nose či tvářích, doporučuje se začít užívat ascorutin, výživový doplněk, který zlepšuje stav vlásečnic a cév obecně, a také používat speciální krémy. Pozor si dejte také na pálivá a pikantní jídla.

Odulost a oteklý vzhled

S procesem dehydratace souvisí také zadržování vody, které je s konzumací alkoholu přímo úměrně spjato. Když totiž tělo zjistí, že se potýká s nedostatkem tekutin, má tendence si je schovat do zásoby pro případ nutné potřeby. A výsledkem je nafouklý obličej, ale třeba i oteklé články prstů, které na sebe upozorní například tím, že vám najednou nejdou tak snadno sundat prstýnky.

Jak to napravit? Začněte třeba díky aplikaci Water Drink Reminder dodržovat pitný režim. Dle tělesné hmotnosti vám mobilní appka vypočítá, kolik litrů čisté vody byste měli vypít a také se připomene, kdy je čas na skleničku s vodou. Pleť má mimo jiné našedlý, sinalý vzhled. Působí unaveně a nezdravě. Velmi časté jsou také kruhy a naběhlé váčky pod očima.

Jak dále alkohol neprospívá?

  • Například červené víno způsobuje nehezké zabarvení zubní skloviny, nemluvě o rudých skvrnách v obličeji.
  • Lidé, co to s konzumací alkoholu opravdu přehánějí, se potýkají se ztrátou svalové hmoty, kterou charakterizuje extrémní vyhublost. Naopak když pijete příležitostně a navíc to kombinujete s nezdravým jídlem, vaše váha bude stoupat. Alkohol je totiž opravdu kalorický, i když s nulovou hodnotou cenných živin.
  • Alkohol redukuje vitamín A. Tím pádem dochází k poklesu kolagenových vazeb a pružnost pleti se zmenšuje.
  • Řídké vlasy bez lesku mají tendence vypadávat.

-LZ-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.