Móda a krása

4. listopadu 2019 09:00

Martina Čerňanská

Věčně mladá Reese Witherspoon: Nejlepší rada na pleť? Spánek a UV filtr!

Plně se věnuje svému nejnovějšímu projektu “The Morning Show”, pracuje jako nikdy a pořád vypadá skvěle. Jak to ta Reese dělá?

Není divu, je hollywoodskou hvězdou, a tak má přístup k nejnovějším trendům v péči o pleť. Je ale fakt, že od dob “Pravé blondýnky” se Reese nějak zasekla v čase a zapomněla stárnout.

Její dcera je Reesinou kopií a vlastně vypadají jako sestry. Nepropadejte ale depresím, Reese je zkrátka od puberty na očích veřejnosti a už dlouho dostává ty nejlepší rady v péči o pleť. A my je můžeme od ní odkoukat!

"Když mi bylo osmnáct, maskérka od filmu, který jsem zrovna točila, mi řekla, abych se dvakrát denně mazala opalovacím krémem. Řekla mi: Budeš celý život před kamerou, takže se musíš dobře starat o svou pleť!” vzpomíná Reese. Je jasné, že si tuto radu vzala k srdci, protože téměř o tři desetiletí později je stále stejně svěží. Reese Witherspoon má více práce než kdy jindy, ale našla si čas pro časopis “O” a vyzpovídala se ze svých “beauty” rad.

  • Pro mnoho žen je krása o sdílení zkušeností. Myslíš, že je to pravda?

Absolutně. Každé úterý jsem chodila s babičkou, aby si nechala učesat vlasy panem Rayem v Nashvillu. U toho jsem poslouchala drby i rady žen, které si povídaly, co je činí krásnými. Bylo to souznění. Vedly tyto rozhovory a přitom se cítily připraveny čelit světu.

  • O jakých produktech nebo ošetřeních se teď ve tvých kruzích nejvíce povídá?

Nejvíc se vše točí kolem obličeje. Zkusila jsem takzvaný “kryoface”, kdy se používají na obličej velice nízké teploty pod bodem mrazu. Pomáhá to stimulovat produkci kolagenu. A musím říci, že to bylo úžasné! Moje kůže vypadala báječně dlouhých sedm dní.

  • Jaký je nejlepší tip na krásu, který jsi kdy dostala?

Kromě používání opalovacího krému jsem se naučila, že čím více spíte, tím lépe vypadáte. Když se místo celonoční párty raději půjdete pořádně vyspat, budete mnohem hezčí!

  • Krása byla dlouho o tom, že žena vypadá atraktivně hlavně pro muže. Vyžaduje to aktualizaci v době, kdy světem hýbe hnutí #MeToo?

Ráda přemýšlím o make-upu jako o nástroji sebedůvěry. Umožňuje nám dát se dohromady tak, aby nám zkrátka bylo hezky ve své kůži. Nikdy jsem opravdu nenosila make-up, abych přilákala muže. Myslím, že krása je o sebevyjádření. Je to jako malování. Moje dcera je umělec a dělá krásné obrazy a má podobné pocity ohledně líčení.

  • Co si myslíte o vaší dceři, co by podle vás mělo být poselství krásy pro dnešní mladé dívky?

Po mnoho let jsme v médiích viděli jeden standard krásy, a jsem tak ráda, že moje dcera vyrůstá v době, kdy je krása daleko širší pojem. A myslím, že značky tomu už rozumějí. My chceme vidět všechny typy těla, všechny tóny pleti a celé spektrum ženské krásy!

  • Máte nějaké oblíbené produkty nebo tajné pomocníky na cestě za dobrým vzhledem?

Značka Cetaphil je velmi jemná a opravdu skvělá, mám jejich produkty vždy, když cestuji. A kulma na řasy Revlon je fantastická!

  • Které kosmetické výrobky nejlépe vyjadřují, kdo jste dnes?

Mám ráda novou sbírku vůní bílého čaje od Elizabeth Arden. Vanilla Orchid je jednou z mých oblíbených.

  • Myslíte si, že stále existuje nespravedlivý tlak na ženy, aby vypadaly určitým způsobem? Stále nesmíme stárnout?

Podívejte, když jsem začala v tomto oboru, bylo mi řečeno, že po čtyřicítce nebudu moc pracovat. Nyní mi je 43 a pracuji víc než kdy předtím. Takže si myslím, že staré standardy se mění. Lidé mají více možností a mohou si vybrat, co chtějí vidět. Je to daleko demokratičtější!

Autor: Kamila Ulčová

Sdílejte článek
Štítky Reese Witherspoon krása mládí Hollywood Nashville rada beauty tipy Reese Witherspoonová Elizabeth Arden, Inc.

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.