David Gránský: V Ohnivým kuřeti hraju namyšleného zmetka!

David Gránský hraje v seriálu Ohnivý kuře Juniora, vnuka Karla Trébla. Moc dobrého toho o jeho roli Leoše Trébla mladšího říct nejde, s jeho představitelem jsme si proto povídali i o jiných, příjemnějších věcech.

Představujete Leoše juniora, což je poměrně negativní postava, vlastně docela hajzlík. Je na něm přeci jen něco pozitivního?

V hloubi duše je. On je podle mě zlý především proto, že na něj špatně působí lidé kolem něj. Velký vliv na něj má jeho matka. Stejně jako kuchař Robert, kterého si Leoš najme jako velkou kuchařskou hvězdu. Leoš je slabý a snadno ovlivnitelný, má kolem sebe lidi, kteří ho navádí k různým věcem, dokáží ho lehce zmanipulovat. Leoš si příliš věří a je přesvědčený o tom, že je schopný vést hotel. Chce, aby mu ho děda odkázal a on v něm mohl zavést různé novoty. Ale protože poslouchá špatné lidi, dělá průšvih za průšvihem.

Děda ho ještě neprokouknul, jsem zvědavý, jestli se mu to někdy podaří a jestli se z Leoše juniora stane trochu lepší člověk. To pozitivní se na Leošovi projevuje tím, že má černé svědomí, přemýšlí o složitých vztazích v Tréblovic rodině. Táta je moula, který na všechno kýve, máma je schopná jít přes mrtvoly, ale všechno pro dobro svého syna, tedy mě. Já jsem v seriálu zatím namyšlený zmetek, ale věřím, že v sobě něco dobrého mám a že se to projeví.

Leoš nemá dobrý vztah ani se svou nevlastní sestrou Klárou. Změní se to nějak?

Netuším. Zatím Kláru, kterou hraje Kristýna Leichtová, nenávidím, protože ona je další potenciální dědic hotelu. A já dělám všechno možné, abych ji donutil hotelu se vzdát. To je samozřejmě podle scénáře, jinak je Kristýna moc fajn a jsou situace, kdy si navzájem ze sebe docela utahujeme.

Točili jsme například nedělní oběd rodiny Tréblovy. Holčička, která hraje Kristýninu dceru Didi, během něj měla dlouhý odborný dialog na vojenské téma. A ona ho dala jedním dechem. Všichni jsme si oddychli, jak krásně to zvládla. Po ní měla Kristýna říct jenom „děkuji, dědo“. Jenže ona místo toho řekla „děkuji, drndo. A muselo se točit znovu. Tak jsme se Kristýně v legraci smáli, že malá to řekla bravurně, zatímco její seriálová máma dialog zkazila.

Hraje se vám Leoš přirozeně, nebo se do toho být zlý musíte nutit?

Hraje se mi dobře, možná i proto, že podobného zmetka neztvárňuju poprvé. S negativními postavami bývá větší zábava, hrát romantické klaďasy je trochu nuda. Mě baví, když je v roli nějaký afektík.

Zažíváte afektíky i v civilu?

Jsem občas lehce výbušný. Já moc nerespektuju autority. Pět let, mezi sedmým a dvanáctým rokem, jsem žil v Irsku, kde je jiný vztah mezi učiteli a studenty, než je obvyklé u nás. Víc kamarádský, zatímco tady se vyžaduje poslouchat. Já se proto bavím se všemi stejně. Slušně, ale nebojím se říct na rovinu to, co chci, i když mluvím s velmi známým hercem, režisérem, nebo s někým jiným, před kým bych měl cítit velký respekt. Mimochodem jsem rodičům vděčný, že jsem mohl žít v zahraničí a díky tomu nemám problém s angličtinou. Dali mi něco, co mi zůstane až do konce života.

Říkáte, že Leoš je hodně pod vlivem matky. Jaké má vztahy se slečnami?

Zatím žádnou nemá, nebo o žádné nemluví. Ale myslím, že mu autoři do scénáře nějakou připíšou.

Mohl byste vy sám šéfovat?

Asi ne, myslím, že na to nemám věk, ani pozici. Stejně jako Leoš, který je jen cucák, co přijel z Anglie a myslí si, že všemu rozumí. Na rozdíl od Leoše já si ale uvědomuju, že mi chybí zkušenosti.

Lákalo by vás mít vlastní hospodu?

Lákalo, ale spíš než hospodu by se mi líbilo mít bar, kde by se zároveň pořádaly koncerty. Třeba každou sobotu by si tam zahrály nějaké kapely. Ale je to jen nápad, na který možná ani nikdy nedojde.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.