Linda Rybová hraje v Ohnivým kuřeti potrhlou Malvínu. Jsou si v něčem podobné?

Malvína Slepičková je lehce potrhlá, éterická víla. Se svým manželem Jardou, kterého hraje Michal Suchánek, tvoří nepraktický, ale o to roztomilejší pár svou snílků. Jak se Lindě Rybové s Michalem Suchánkem hraje? A co ji s Malvínou spojuje?

O Malvíně, manželce Jardy, mnozí mluví jako o víle. Souhlasíte s nimi?

Myslím, že spíš než víla, je Malvína trochu potrhlá. Ale dokáže být i realistická. Neustále připravuje různá zdravá jídla a zkouší zvláštní kombinace potravin a nutí rodinu, aby je jedla. Ale moc dobře ví, že třeba syn Olík se ji pokaždé snaží obejít. Líbí se mi, že Malvínina linka má v sobě humor, zvlášť scény s Michalem Suchánkem, který je v seriálu můj manžel Jarda, bývají pro mě dost zábavné.

Jaký je vztah Malvíny a Jardy?

Myslím, že je hodně láskyplný přesto, že jsou každý jiný. Žijí spolu dlouho, takže se dobře znají, když chtějí jeden druhého o něčem přesvědčit, mají své způsoby. Malvína v takových situacích dokáže být opravdu tak roztomilá víla, že se jí nedá odolat. Proto Jarda sní všechny její kuchařské pokusy, i když mu nechutnají, ale nic jí nevyčítá. Ona zase toleruje jeho vaření piva, přestože výsledek se většinou nedá pít, ale ví, že je to pro něj důležité.

Jeden druhého se nesnaží měnit. Dobrý vztah má Malvína i se svou švagrovou Mankou přesto, že jsou každá úplně jiná. Někdy mi připadá, že jsou spíš jako sestry. Mé dvě dcery jsou taky úplně odlišné, ale mají se moc rády a dokážou se tolerovat. Každá potřebuje trochu vlastností té druhé, kterých se jí nedostává. U Manky s Malvínou je to podobné a navíc spolu mají takové ty „holčičí hovory“, což mi přijde strašně vtipný.

Co vás na roli Malvíny nejvíc baví?

Na divadle občas hraju komické role, ale ve filmu a televizi mnohem méně. Nevím, jestli byla Malvína tak myšlená, ale já si k ní přidávám vtipné momenty, pokud to jde. S Michalem dialogy občas odvedeme jinam, lehce improvizujeme na dané téma a vnášíme do scén lehce mimózní humor. Aspoň teda doufám.

Vy jste známá tím, že se zajímáte o zdravou výživu. Stavíte se k vaření podobně jako Malvína?

Ano, o zdravou výživu se zajímám, ale nejsem ortodoxní a nikoho do ničeho nenutím, jen opatrně upozorňuju. Svého času jsem nejedla maso, ale už ho jím. Dcery ne. Josefína jí strašně málo, je hodně hubená, tu naopak navádím, ať si dá třeba koláč, zkrátka nějaké cukry. Naopak Róza koláče a pečivo miluje, tu zase upozorňuju, že by měla jíst i ovoce a zeleninu. A Franta jí strašně moc, jídlo zbožňuje, nejvíc omáčky, kuře na paprice, hlavně knedlíky, toho v jídle musím brzdit, aby nesnědl i nás.

Vaříte tedy pro každého něco jiného?

Dlouho jsem to dělala, ale už jsem od toho ustoupila. Není možné vařit denně tři různá jídla. Děti se musí naučit alespoň trochu přizpůsobit své chutě ostatním.

Točila jste velmi vtipnou scénu, v níž se stanete součástí nahraného vietnamského rituálu, abyste spolu s dalšími postavami odradili jednoho nápadníka.

Měli jsme odradit nápadníka vietnamské dívky Hany tak, že ho donutíme absolvovat vietnamský rituál, během nějž musel sníst různá velmi netypická jídla. Už na začátku se mi dělalo dost zle, v jednu chvíli jsem se málem pozvracela. Byla to opravdu hodně vtipná scéna.

Co si představíte pod pojmem „dobrá hospoda“?

Už je naštěstí dost restaurací, které jsou vyhraněné na italské jídlo, thajskou kuchyni, sushi a podobně. Stejně jako typické české hospody. Ideální hospoda je pro mě taková, která vaří obojí. Jak českou klasiku, tak speciality, hlavně z dobrých a čerstvých potravin. I design je pro mě důležitý. A samozřejmě atmosféra.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.