Petr Štěpánek: Ohnivý kuře je plné humoru, a to baví jak diváky, tak nás herce, když hrajeme

Petr Štěpánek v Ohnivým kuřeti ztvárňuje jednu z ústředních rolí, hlavu rodiny Tréblů, majitelé Hotelu Grand. I když by se mohlo zdát, že jeho postava bude chováním své rodiny znechucená, opak je pravdou. Jak Karel Trébl, tak Petr Štěpánek a celý natáčecí štáb se skvěle baví. A vy se budete se seriálem Ohnivý kuře bavit také!

Jste hlavou velké rodiny Tréblových, která je bohužel všechno, jen ne harmonická. Jaký je pan Trébl?

Trébl je člověk, který miluje život, nenávidí faleš, a hlavně by chtěl, aby rodina maximálně fungovala a její členové spolu dokázali bez problémů komunikovat. Což se mu bohužel nedaří zařídit. Vztahy v jeho rodině jsou velmi komplikované.

Čím se pan Trébl liší oproti jiným seriálovým rolím, které jste kdy hrál?

Pradědečka jsem ještě nehrál. Líbí se mi, že tato figura má v sobě hlavně humor. A vůbec situace, které natáčíme, i když se týkají složitých rodinných vztahů, nepostrádají humor, což je dobře. Diváci mají takové scény rádi a my jako herci je rádi hrajeme.

Myslíte, že byste vy sám také mohl provozovat restauraci nebo hotel?

Já se řídím heslem: Ševče, drž se svého kopyta. Mám mnoho kamarádů i kolegů, kteří se pustili do byznysu, jemuž moc nerozuměli, a většinou na to dojeli. Když sedíte ve vinárně nebo restauraci, ale nevidíte do zázemí a do chodu podniku, je vám všechno jasné a vést hospodu se vám zdá jasné. Ale hospoda je složitý stroj, který udržovat v chodu není jednoduché.

Co si představujete pod pojmem „dobrá hospoda“?

Hospodu, do které se člověk rád vrací. Špatná je taková, když hrozíte pěstičkou a už vás tam nikdo nikdy neuvidí. Naštěstí mám hodně hospůdek, kam se rád vracím. Sice člověk takovou dlouho hledá, protože po revoluci turistika tento obor hodně změnila, ale dají se najít.

Jaký máte vztah k vaření?

Myslím, že velmi kladný a vařím rád. Zajímají mě různé chutě a varianty jídel, které nabízí třeba orientální kuchyně, rád připravuju – asi jako většina chlapů – minutky. Nemám ale žádný speciální recept, vařím tak, aby mi jídlo chutnalo, tím se řídím.

Někteří z herců absolvovali před natáčením speciální workshopy, díky kterým se naučili spoustu různých fíglů. Co jste se musel kvůli roli naučit vy?

Nebylo nic, co bych se musel speciálně učit. Ale workshopy zaměřené na jídlo mě zajímají. Kdysi jsem se od jednoho českého kuchaře, který dlouhá léta pracoval ve vyhlášené čínské restauraci v centru Prahy, například učil, jak správně vykosťovat kapra. To jsou fígle, které nejsou moc složité, ale je velmi užitečné je znát. Bohužel se je nikde jinde než od nějakého dobrého kuchaře nenaučíte.

Co byste si přál, aby pan Trébl v seriálu zažil?

Před kamerou už jsem při různých natáčeních zažil leccos, a některé chvíle byly i dost nepříjemné. Ty bych si nerad zopakoval. Nechám se překvapit, co pana Trébla v seriálu čeká, nebudu do toho scenáristům mluvit, ani by mě to nenapadlo, věřím, že dobře vědí, co mé postavě napsat.

Vy jste hned na začátku seriálu natáčel trochu akční scénu, kdy vás přenášejí na židli přes ulici a vy jste jim z té židle spadl.

Ano, tuto scénu jsme si velmi užili. Ona bude možná ve výsledku vypadat poměrně náročně, ale nebyla. Důkladně jsme ji nazkoušeli a pak i natočili tak, aby se při ní nikomu nic nestalo.

Věděl jste, jak z té židle spadnout?

Ano, v podstatě věděl. Když jsem byl mladší, téměř jsem se nenechal zastupovat v některých akčních scénách, kterým se dnes říká kaskadérské. Když je člověk mladý, všechny tyto momenty ho baví a má chuť si je vyzkoušet. A padání? Když jezdíte na koni, musíte umět spadnout, aby se vám nic nestalo. Pokud se na jevišti nebo ve filmu perete, scéna musí být pečlivě nazkoušená, aby vypadala jako velká rvačka, ale zároveň byla bezpečná. Všechno záleží na důkladné přípravě a leccos se dá také obejít střihem. Ale někdy je pro děj dobré a důležité, aby divák viděl opravdovou facku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.