Rozdíl mezi vařením před kamerou a doma? Doma si k tomu otevřu víno, líčí Jakub Prachař

Jakub Prachař hraje v seriálu Ohnivý kuře kuchaře a nenapravitelného milovníka žen Mikea. S postavou toho má společného hodně, zejména lásku k vaření. Dle jeho slov se ovšem to jeho soukromé, domácí vaření od toho seriálového, před kamerou, hodně liší...

Jak byste Mikea představil divákům?

Mike je chlapec z bohaté rodiny, otec měl o jeho budoucnosti jasnou představu, ale Mike chtěl něco jiného. S rodinou se pohádal a žije trochu vykořeněně. Živí se jako kuchař, stejně jako jeho kamarád Burák. Nešťastnou náhodou se oba dostali do vězení a po odpykání trestu chtějí začít nový život. Mají v plánu otevřít si v městečku Janovy Lázně hospodu, kterou Burák zdědil.

Jenže zjistí, že hospoda je ruina a oni nemají nic a všechno si musí teprve vybudovat. Mike je dobrý kuchař, prohání holky a nic moc si nepřipouští. V některých ohledech se mi jeví trochu jako pitomec. Ale třeba časem pochopí, že život není tak jednoduchý, jak si myslí. Taky se pořád s Burákem někde sázejí a pak se dostávají do problémů.

Jak se vám partneří s Honzou Dolanským?

Honzu znám spoustu let, ještě když hrál s našima v divadle. Je fajn mít takového parťáka, nemuseli jsme se sehrávat, hned to mezi námi zafungovalo.

Domýšlíte si něco do replik?

Já si spíš ubírám. Vždycky si je přečtu a tak nějak přibližně je řeknu, není to úplně přesně podle textu, ale jdu po smyslu dialogu. Tímto se omlouvám scenáristům, že jejich texty neříkám doslova.

Hrajete kuchaře, ale i ve skutečnosti poměrně často vaříte. V čem je jiné vaření před kamerou?

Když vařím doma, piju u toho pivo, nebo víno, což tady nedělám. To je jediný rozdíl.

Před natáčením jste absolvoval několik workshopů. Co jste se na nich naučil?

Naučil jsem se tam spoustu věcí, třeba jak správně filetovat lososa, rozporcovat kuře, krájet zeleninu. Taky různé fígle, na které by člověk sám jen tak nepřišel. Ale ještě je toho spousta, co neumím.

Co nejraději vaříte?

Vařím všechno možné. Vaření mě baví, odpočívám u něj. A docela rád i peču. Sám to sice nejím, ale pečení mě taky baví.

Na co jste obzvlášť pyšný?

Umím kynuté buchty.

Co byste rád, aby si Mike před kamerou vyzkoušel, aby mu tam scenáristé dopsali?

O tom jsem neuvažoval. Nevím, nechám se překvapit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.