S exotickou Hany toho má její herecká představitelka společného víc než jen vietnamský původ

Ivy Hoang si v Ohnivým kuřeti nespletete, hraje totiž exotickou krásku Hany, která má co dělat, aby se zbavila zástupů nápadníků. Ještě, že jí v tom vydatně pomáhá její táta Liu.

Jak byste představila vaši seriálovou postavu Hany?

Hany je studentka vysoké školy. Žije s tatínkem, který má krámek s potravinami. Pokud Hany není ve škole, pomáhá tatínkovi v obchodě a zároveň mu vede účetnictví. A taky ho trochu drží při zemi a snaží se ho krotit, protože tatínek je samá legrace.

Hany je vaše první seriálová role. Kde vás produkce objevila?

Účinkuju v jedné pěvecko-taneční skupině, natáčeli jsme videoklip a jeho režisér mě propojil s produkcí. Šla jsem na casting a vybrali si mě. Na castingu jsme se potkali i s Vietem, který hraje mého otce. Předtím jsme se neznali.

Kolik je vám let?

Bude mi dvacet jedna.

Máte herecké ambice? Chtěla byste v této profesi pokračovat?

Natáčení seriálu je pro mě strašně nové a někdy těžké, asi nejtěžší je soustředit se, abych ten text řekla tak, jak mám, neblokovala kameru, ani nikoho z herců. Ale baví mě to a moc ráda bych v hraní pokračovala.

Chtěla bych absolvovat alespoň nějaký herecký kurz, abych se za svůj výkon nemusela stydět. Ale tenhle semestr se mi už nikam nevešel. Studuju druhým rokem vysokou školu ekonomickou, obor Podniková ekonomika a management. Kromě školy ještě zpívám a tancuju ve skupině Basix, snažíme se nahrávat písničky a vystupovat.

Mluvíte perfektně česky, narodila jste se v České republice, nebo ve Vietnamu?

Narodila jsem se už tady, ale má starší sestra ještě ve Vietnamu. Mezi námi je rozdíl skoro osm let, ale přesto si skvěle rozumíme, jsme nejlepší kamarádky. Vietnamsky samozřejmě taky mluvím, ale česky o něco lépe.

Jaký máte vztah k jídlu a vaření?

Sním všechno, ale jsem masožravec. K vaření mám vztah kladný. Ne že bych denně vařila večeře, ale když mám čas a náladu, vařím ráda. Vietnamská jídla moc neumím, ta nechávám na sestře, já vařím českou nebo zahraniční kuchyni.

Co všechno vás spojuje s postavou Hany?

Mí rodiče mají taky obchůdek s potravinami, takže dobře vím, co tato práce obnáší.

Natáčela jste nějakou scénu, na kterou jen tak nezapomenete?

Byla to scéna ve čtvrtém dílu, kdy se Hany snaží odradit jednoho svého nápadníka. Ona ho nechce, ale protože je to její profesor z vysoké školy, bojí se, aby si jeho odmítnutím nepřidělala komplikace. Tak pro něj uspořádají vietnamský rituál a doufají, že ho tím odradí, což se ale moc nedaří. U natáčení jsme se hodně nasmáli a některým bylo i docela špatně, to jsme vůbec nemuseli hrát.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 7. 2024

Berani, smíchejte dnes realitu s trochou fantazie. Na chvíli si odpočiňte a odreagujte se. Zkuste strávit čas meditací a vyčistěte si hlavu od každodenních starostí. Uklidňující, relaxační činnosti jsou tím nejlepším způsobem, jak dnešní den strávit. Vydejte se na procházku s přáteli a ponořte se do hovoru na obskurní témata. Dopřejte si čas a prostor pro snění.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.