Vánoční DOBRO+TY pro charitu podpořily hvězdy ze seriálu Ohnivý kuře

Ohnivý kuře pomáhá o vánočních svátcích

Vánoční DOBRO+TY proběhly ve velkém styly. Evu Čížkovskou, patronku projektu, přišly minulý týden podpořit její kolegové ze seriálu TV Prima „Ohnivý kuře“. Do role pekařů a pekařek se vžili Ivy Hoang, Kristýna Leichtová, Regina Řandová, Libuše Švormová, Richard Tesařík, Zdeněk Vencl.

Hvězdný tým za dobrovolný příspěvek prodával exkluzivní kváskové pečivo a bezlepkové koláče. Návštěvníci Nákupní galerie Myslbek, kteří tudy spěchali do práce nebo do některého z obchodů, ocenili i skvělou snídani či svačinu, pochutnali si a zároveň pomohli. Nákupem DOBROT podpořili konkrétní dítě se zdravotním postižením. V prosinci jsme pomáhali dvanácti letému Jirkovi, kterého trápí nervosvalové progresívní onemocnění - spinální muskulární atrofií. Díky tomuto onemocnění je Jirka upoutaný na invalidní vozík. Nedávno Jirka hodně vyrostl a zeslábly mu i ruce, takže se sám na mechanickém vozíku jen stěží uveze i doma. Jeho rodiče by mu proto rádi pořídili elektrický vozík do interiéru, aby získal větší svobodu, nezávislost a samostatnost při pohybu v bytě.

O Kontu Bariéry

Konto Bariéry, od roku 1992 stěžejní projekt Nadace Charty 77, je první a dosud jedinou kontinuální sbírkou, které se více než dvacet let účastní desetitisíce dárců - svým pravidelným měsíčním příspěvkem pomáhají naplňovat a financovat program Konta Bariéry. Za více než dvacet let činnosti rozdělilo Konto Bariéry stovky miliónů korun, podpořilo tisíce projektů na zlepšení života lidí s handicapem a jejich plnohodnotné zapojení do společnosti.

Sdílejte článek
Štítky charita konto bariéry