zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Dítě potřebuje mámu a tátu, říká Tamara Klusová o mateřství

Tamara Klusová se rozpovídala o porodech a mateřství
Autor: Instagram.com Tamara Klusová se rozpovídala o porodech a mateřství
cernanm , Vydáno: 25.01.2020
Matka, manželka zpěváka Tomáše Kluse a zpěvačka Tamara Klusová se rozpovídala o svých porodech a mateřství. Během jednoho těhotenství si zažila i strach o zdraví svého miminka a u lékařů si dokázala dupnout.

reklama

Tamara Klusová se rozpovídala v podcastu Nastav duši o svých zkušenostech s porody jejích tří dětí, ale i o mateřství. Tamara se tak zmínila o tom, že ne všechny ženy podle jejího názoru musí být matkami. Pokud se chce žena věnovat práci, měla by mít tu možnost a nikdo by ji neměl odsuzovat.

"Je důležitější, abysme si kladli otázku, zda každá žena má být mámou. Proč taková žena, která jde po šestinedělí do full time job do práce, proč chtěla dítě, z jakýho důvodu? To dítě  nechce být s paní Maruškou, která s ním je za stopadesát korun na hodinu. To dítě chce být s mámou a tátou," vysvětluje Tamara Klusová, která si vždy přála být matkou a narození dětí jí podle jejích slov přineslo i poznání sebe sama. Mateřství ji nezastavilo, naopak.

Správný čas na porod

Tamara Klusová vzpomíná i na to, jak celé první těhotenství s dcerou proběhlo v pořádku, Tamara se těšila na dítě a strachy si nepřipouštěla. Těhotenství se synem Alfrédem naopak ovlivnilo pouhé přání, aby dítě bylo zdravé. Tamara totiž měla komplikace v těhotenství, kdy lékaři jejímu nenarozenému synovi objevili cystu v hlavě a nebyli si jistí, co to je. Po porodu měl jít syn na invazivní CT hlavy, ale Tamara svolila k ultrazvuku, který naštěstí nic neodhalil.

Tamara Klusová má tři děti
Autor: Instagram.com Tamara Klusová má tři děti

 "Strašně mě to vyděsilo. Je nutné, aby matka měla vždy dva zdravotní posudky," apeluje Tamara na budoucí matky.

Stejně tak Tamara přistupuje i k přesným datům porodu, kteří stanoví porodníci.

"Říkám všem, ať si posunou pro svoje okolí a pro svou rodinu termín porodu miminálně o čtrnáct dní. Lékaři, jak jsou pečliví, měří tak dokonale, že mi neustále posouvali termín porodu, protože moje dítě mělo velkou hlavu, ale já měla malé břicho. Strašili mě, že tak obrovské dítě neporodím, ale nejlepší je tomu dítěti dát prostor a čas, aby se mohlo narodit samo. Mám pocit, že vyvoláním porodu narušujeme evoluci. To dítě ví, kdy se má narodit," čerpá ze svých zkušeností jednatřicetiletá matka.

Tamara Klusová: U psaní duetu My jsme si s Tomášem hodně poplakali
Autor: profimedia.cz Tamara Klusová: U psaní duetu My jsme si s Tomášem hodně poplakali

Při tvoření duetu My s Tomášem Klusem byl i pláč

V roce 2010 přiznal zpěvák Tomáš Klus nevěru, a tím tak dostal Tamaru Klusovou do nezáviděníhodné situace. Toto přiznání vyvolalo vlnu reakcí. Mnoho lidí ho podpořilo a poděkovalo mu za jeho upřímnost. Našel se ale i velký počet těch, kteří toto přiznání odsoudili. Argumentovali tím, že je to soukromá věc, kterou by si manželé měli řešit doma. Několik z nich Tomáš Kluse dokonce podezřívalo z toho, že tímto přiznáním pouze ulevil svému svědomí a vůbec přitom nemyslel svou ženu.

Rok poté je ale v rodině Klusových vše zalité sluncem a duetem My si manželé vše definitivně vyříkali a uzavřeli: „Je to píseň, kterou jsem napsali u stolu jeden druhýmu, když byli děti u babičky, seděli jsme doma sami a je o odpuštění, které si myslíme, že je důležité a je to takové přitom tabu ve společnosti. Máme tendenci porouchané věci hodit do koše a koupit si za ně nové a stejně se chováme i k rodinným vztahům a v partnerství a přátelství. A ono možná někdy stojí za to něco opravit. O tom ta písnička je. Jestli je to o odpuštění v nevěře nebo odpuštění ošklivých slov, no, myslím si, že si tam každý může najít to svoje. Ale primárně je to o odpuštění v lásce a je to takový hladivý, hřejivý, zároveň bolavý a niterný a intimní,“ říká Tamara.

To, že je tato píseň pro oba manžele velmi důležitá, svědčí i fakt, že při psaní byli oba velmi dojatí: „My jsme si pěkně poplakali. Znovu jsme totiž otevřeli různá témata spolu a vlastně jsem si řekli, že je to takové završení další etapy našeho života. A co bude dál? Bůh ví,“ zakončuje Tamara.

reklama

Související témata: Tamara Klusová , Tomáš Klus , porod , mateřství , děti

reklama

Přečtěte si také

reklama