Sex a vztahy

2. října 2019 10:00

Martina Čerňanská

Jennifer Aniston miluje single život. Jaké k tomu má důvody?

Každý, kdo má na téhle planetě televizi, zná Rachel z Přátel. Zatímco seriálová postava svého štěstí nakonec dojde, její představitelka Jennifer Aniston má na chlapy trochu smůlu. Ona ale single život tak černě nevidí!

S bulvárem si užívá své, ale je zvyklá. Pořád musí odpovídat na otázky o Bradu Pittovi, proč nemá dítě, případně proč se jí rozpadl další životní vztah. Mluví o tom otevřeně, i když už trochu naštvaně.

A není se čemu divit, proč vlastně musí neustále obhajovat svůj život bez partnera a dětí?

Mylné představy jsou: Jen si nedokáže udržet muže, anebo: Jen odmítá mít dítě, protože je sobecká a oddaná své kariéře. Nebo že jsem smutná a zlomená! Nejsem,” říká slavná herečka ke své vztahové situaci. „A za druhé, jsou to bezohledné předpoklady. Nikdo neví, co se děje za zavřenými dveřmi. Nikdo neuvažuje, jak citlivé by to mohlo být pro mého partnera a pro mě,“ dodává.

Jistě, má krásný život, spousty peněz, obdivu i fanoušků, ale je život single ženy ve zralém věku opravdu tak politováníhodný, i když nejste Jen Anniston?

Vědci zjistili, že ženy, které zůstávají svobodné po dlouhou dobu dokážou být velice šťastné! Pokud jde o randění, inteligentní ženy jsou vybíravé, jak to jen jde. Raději počkají, až přijde ta správná osoba, než by se vrhly do vztahu kvůli společenskému tlaku. Podle nedávného průzkumu se stále více žen rozhoduje zůstat svobodnými a užívat si jen vlastní společnosti. Důvod je jednoduchý – cítí se šťastnější.

V naší společnosti je single život často synonymem smutku a osamělosti, což nemusí být pravda. Jaké benefity jim zdánlivá samota nabízí?

1. Mají více času na sebe

Ženy žijící ve vztazích si často stěžují, že nemají na sebe čas. Neustále se starají o svého partnera nebo o své děti. Když jste však svobodní, máte všechen čas na světě. Můžete s ním nakládat pouze ve svůj prospěch, ať jde o manikúru, koncert nebo studium. Prostě máte na starosti pouze svůj život.

2. Nemusí plnit očekávání partnera

Když jste ve vztahu, snažíte se, aby vám vydržel. To znamená spoustu kompromisů a plnění cizích očekávání. Neostříháte se, i když byste chtěla, pojedete do hor místo k moři a vaše dítko se bude jmenovat třeba Ronaldo, jen aby zavládla harmonie. Vztahy znamenají hodně práce a občas to může být trochu vyčerpávající. (I když také skvělé!) Na druhou stranu, když jste svobodní, nemusíte se oblékat, přetvařovat, hádat, hájit své pozice a věci děláte jen tak pohodlně, jak si přejete. To vás přirozeně chrání před stresem!

3. Zaměřují se na svou kariéru a objevují, co opravdu chtějí

Většinou, nebo hodně často, se ženy nakonec vzdají svých nadějí a snů. Vztah, rodina, děti, to vše získá prioritu nad tím, o čem jste snívala kdysi. Prostě se snažíte všechny kolem sebe učinit šťastným, někdy obětováním vlastního štěstí. Svobodné ženy jsou v tomto ohledu docela bezstarostné. Jsou ambiciózní a jsou schopny lépe se soustředit na dosažení svých cílů. Mají své priority jasně nastavené, nemusí se ohlížet a kráčí vpřed.

4. Přestávají se starat o to, co lidé říkají

Když jste po dlouhou dobu nezávislá, uvědomíte si, že jediný člověk, který vás může posuzovat, jste vy sama. Věříte v sebe a přestanete se starat o to, co říkají ostatní lidé. Už nehledáte svou cenu ve srovnání s ostatními a přirozeně se cítíte šťastnější.

5. Upevňují své další vztahy

Když jste ve vztahu, trávíte většinu času s partnerem a daleko méně s přáteli nebo rodinou, což vás od nich nakonec distancuje. Ale když jste svobodná, máte čas na své blízké častěji a vaše vazby sílí. Můžete spolu trávit čas kvalitně a cítíte se šťastnější.

6. Cestují více a méně se bojí

Být svobodná může představovat výzvu! Pomáhá vám vidět svět v jiném světle a zažít věci, které byste nikdy nemohla dělat ve vztahu. Cestujete více a věnujte čas prozkoumávání věcí kolem vás. Také se naučíte trávit krásně čas sama se sebou a být sobě dobrou přítelkyní!

Autor: Kamila U.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.