Máte dát rozvedenému muži druhou šanci?

Přijde vám vtipný, okouzlující a pro jeho šarm jste ztratila hlavu ráz naráz? Jenomže když dojde na lámání chleba, tak máte obavy, zda jeho exmanželka neměla vážně opodstatněný důvod, proč ho poslala k šípku?

S čím se musí počítat, když randíte s rozvedeným a zároveň vážně uvažujete o tom, že byste si ho pustila do života, protože vám v srdci i v mysli přebývá už nějaký ten pátek? Čtěte dál!

Stačí si uvědomit jeden fakt, a to ten, že ani svobodný chlap, natožpak ten rozvedený není zárukou spokojeného vztahu a nikde nemáte jistotu, že vám to prostě vyjde. S rozvedeným to ale budete mít trochu složitější, a to díky jeho závazkům z minulosti. A že jich může být hned několik!

Jaké zkušenosti mají české ženy?

„Já bych s rozvedeným vážně už nerandila, protože to vážně nestojí za to. Zakoukala jsem se do ajťáka se dvěma dítky a kdybych tu naši romanci rázně neukončila, tak bych pročekala svůj život naprázdno. On se totiž už vázat nechtěl, jen mi mazal med kolem pusy a užíval si těch radostných benefitů, které mu náš milenecký vztah přinášel,“ líčí svou zkušenost Kateřina.

„S Petrem jsem se seznámila za velmi zvláštních okolností a ještě ten den jsme spolu skončili v posteli. Náš milostný život byl jako tornádo, užívali jsme si jeden druhého, nic neřešili a díky tomu, že jsem netlačila na pilu, se zcela sám rozhodl, že mě chce mít doma. S jeho dětmi vycházím na jedničku a v prosinci se nám narodí naše společné dcerka,“ svěřuje se se svým životním štěstím Natálie.

„Pokud se chlap už jednou rozvedl, tak k tomu jeho manželka musela mít nějaký závažný důvod a já o tyto muže z druhé ruky vážně nestojím,“ říká rezolutně Michaela.

Je z toho venku?

Není potřeba druhé negativně posuzovat kvůli tomu, že jejich manželství ztroskotalo. Někdy se prostě po čase zjistí, že ten druhý vidí svět jinak nebo se mu vlivem životních okolností zcela změní žebříček priorit. Jasné okolnosti vedoucí k rozvodu se asi jako přítelkyně rozvedeného muže nedozvíte, jeho ex vám je zcela jistě líčit nebude. Nicméně je ale důležité, zda je mužský se situací rozvedeného zcela srovnaný a nepotřebuje si léčit své bolístky, hýčkat své zlomené ego nebo vás využít jako převozníka z nevážného vztahu do toho vážného. K tomuto zjištění dospějete tak, že zahodíte růžové brýle a jasně si s milým popovídáte.

Ach, ty závazky všeho druhu!

Jsou tu a budou vlastně už napořád, zvláště tehdy, pokud má mužský z předchozího manželství děti. Musíte počítat s tím, že u něj bude panovat třeba střídavá péče nebo děti bude mít každý druhý víkend v měsíci. O jeho čas se tedy budete muset dělit s jeho malými podobiznami. Budete svědkem jednání s jeho exmanželkou, a pokud ještě nedošlo na vyrovnání v rámci majetku, tak si možná vyposlechnete i nějakou tu rozepři ohledně peněz. Nemluvě o tom, že bude muset platit alimenty a finančně se spolupodílet na různých výdajích související s výchovou.

Děti, a co další svatba?

Pojednou se z vás stane macecha a je jenom na vás, jak se této role zhostíte. Ze začátku to samozřejmě nebude snadné, ale pokud budete oba táhnout za jeden provaz, můžete v sešívané domácnosti fungovat. U problematiky dětí a rodičovství chvíli zůstaneme, protože u rozvedeného mužského hrozí potencionální riziko, že už další potomky s vámi nebude chtít mít. Už přece ty své má. Myslíte si, že byste ustála nemít své vlastní děti na úkor těch jeho? Nevyčítala byste mu to? Chtějte v tomto mít jasno hned, ať s daným dotyčným nepromarníte několik let a pak hladově kvůli mateřským pudům neskočíte na prvního „budižkničemu“. I to se bohužel stává. Nemluvě o tom, že dostat rozvedeného do dalšího manželství je oříšek. Jeho obavy ale můžete zmírnit třeba předmanželskou smlouvou.

„Karel byl třetím rokem rozvedený a já se do něj zamilovala jako puberťačka. Sice mi povídal, že se asi už nikdy neožení, protože nechce čelit dalšímu rozvodu a všemu, co to přináší. V mé náruči ale pochopil, že když vám láska vkročí do života, je potřeba jí dát šanci. Takže příští léto se vdávám, a víte co? On je nadšený jako nikdy,“ popisuje své životní plány Lucie.

-LZ-

Sdílejte článek
Štítky rozvod láska manželství

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.