Sex a vztahy

14. září 2018 17:40

Martina Čerňanská

Seznam hloupých nápadů, kterými vztah nezachráníte

Hroutí se vám manželství? Opravdu už nevíte, kudy kam? Stojíte o to, vztah zachránit, máte pro to skutečně dobré důvody? Pak vemte rozum do hrsti, potlačte emoce a zachovejte chladnou hlavu.

Ne aby vás napadaly nesmysly, kterými se nic zachránit nedá, leda tak zhoršit.

Dáme si pauzu

Jedno z nejoblíbenějších řešení, které však podle odborníků jen málokdy vede k pozitivním změnám. Většinou se jedná jen o jakési prodlužování agónie, o to, abychom aspoň prozatím nemuseli vztah ukončovat, protože to je spojené s velkou námahou, zvlášť jedná-li se o manželství a nedejbože s dětmi. Kdo se chce skutečně pokusit o záchranu, ten na ní aktivně pracuje, myslí si psychologové.

Nová prsa

Tak tohle je zase jedno z nejhorších možných řešení vztahových problémů. Nejenže nepomůže, ale dost možná ještě ženě pěkně "zavaří", protože každá taková operace je spojena s náročnou rekonvalescencí a možnými riziky. Pokud si váš muž našel prsatou milenku, určitě nic nezachráníte, když se vybavíte umělými "pětkami".

Co takhle miminko?

Pokud se vám tahle kacířská myšlenka skutečně honí hlavou, ihned ji zažeňte někam do nejzazšího kouta a nechte ji tam zamčenou navždy. Dítě by se mělo narodit milujícím rodičům do klidu, pohody a příjemné atmosféry. U párů, které jsou, jak se říká, na kordy, se narozením potomka problémy jen prohloubí.

Stěžujte si

Jenomže my nejsme malé děti v mateřské školce, nežalujeme, protože víme, že to není k ničemu a nic dobrého to nepřinese. Opravdu vás napadlo vylít si srdce tchyni? Jen si ji ve většině případů poštvete proti sobě. A ještě zatepla poběží za svým "chlapečkem" a všechno, co jste jí svěřila coby přísně tajné, mu slovo od slova zopakuje.

Oplaťte mu stejnou mincí

Přesně to občas radí kamarádky: "Byl ti nevěrný? Hele, tak udělej to samé, ať vidí, jak je to hrozný!" Tohle je nejhorší rada všech dob a pokud možno na ni ihned zapomeňte. Nesmyslná nevěra natruc by vám přinesla další a další trable, a vy chcete přece problém vyřešit, nikoli způsobit, že se objeví deset dalších.

Fňukejte

Možná míváte někdy pocit, že partner si vůbec neumí představit, jaký poklad ve vás ztrácí, a že by se to měl dovědět. A od koho, když ne od vás, své neocenitelné vlastnosti znáte přece nejlíp sama. Sednout si k němu a na prstech mu plačtivě vypočítávat, jak jste skvělá, že uklízíte nejlíp ze všech a vaší svíčkové se žádná nevyrovná, na to teď není vhodná doba. Třeba si to ještě včas uvědomí sám.

-em-

Sdílejte článek
Štítky láska vztah bolestný rozchod rochod

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.