Sex a vztahy

29. července 2018 15:56

Martina Čerňanská

Tenhle vztah nebude fungovat! Víme, podle čeho to poznáte

Risk není pokaždé zisk, v některých případech si žena koleduje o trpké zklamání. Chcete se ho vyvarovat? Není to tak složité: budete-li pozorně vnímat signály svědčící o tom, že zrovna vám dvěma to klapat nebude a že právě tohle není muž pro vás, zaručeně se vyhnete mnoha proplakaným nocím.

Buďte (nejen) v začátcích vztahu ostražitá. A co byste tedy rozhodně neměla brát na lehkou váhu?

Neustálé čekání na telefon

Místo abyste si domlouvali schůzky běžným způsobem, on vždycky řekne: „Hele, zavolám.“ Neodvážíte se nic namítat a zoufale čekáte na telefon. Je to psychicky náročné. Není možné se těšit na datum a čas schůzky, když ho neznáte. Čekání je mučivé. Máte strach, že zvonění telefonu na hlučné ulici ani neuslyšíte. Prakticky neustále zíráte na mobil, je tichý a nezúčastněný. Váš miláček zavolá za čtyři, pět, někdy i šest dní. Opravdu vás baví čekat jako pejsek na zavolání?

O seznámení s jeho rodiči nemůže být ani řeč

Je to zcela zjevně přísně zakázané téma. Nedá se nic dělat, nalijme si čistého vína: zřejmě to s vámi nemyslí vážně. Muži, kteří nevidí ve vztahu budoucnost, domů k rodičům své milenky a krátkodobé lásky zásadně nevodí. Nechtějí pak zbytečně poslouchat, že ta a ta slečna byla úžasná, a proč ses s ní proboha rozešel. Nechce vás seznámit se svými nejbližšími Nepovažuje vás za tu pravou. Jak se vám líbí být známost bez perspektivy?

Co se stane, když mluvíte o vztahu?

Okamžitě mění téma, když přijde řeč na vaši společnou budoucnost? S překvapením zjišťujete, že po několika vteřinách najednou hovoříte o tom, že se poslední mejdan vydařil, anebo o počasí, které je jako stvořené pro koupání. Je to tak jednoduché: nechce-li mluvit o společné budoucnosti, pravděpodobně ji ani neplánuje.

Dělá vám radost?

Zdánlivě nedůležité detaily mohou být naopak velmi důležité. Jak dalece je váš partner pozorný? Cítíte, že vám chce dělat radost? Nosí vám snídani do postele, sleduje, zda sladíte kávu anebo ne, všímá si, že milujete lívance s javorovým sirupem a že byste naopak míchaná vejce se špekem po ránu nepozřela? Pokud je mu to úplně jedno a na večeři vás bere do restaurace Na Růžku, kde mají jenom tlačenku a utopence, máte problém.

Hádky nejsou konstruktivní

Hádka může být podle psychologů příležitostí k vyřešení problémů. Ne však, pokud se během ní partneři slovně napadají, urážejí a využívají příležitosti, jak by jeden druhému ublížil. Je to jen otázka času, kdy se věci vyhrotí víc než obvykle. Konflikty se prohlubují a agresivita stoupá. Jestliže necítíte partnerovu motivaci na vztahu pracovat, váš vztah nikdy nebude fungovat.

Tvrdí, že byste se měla změnit

Partner vám prakticky neustále dává najevo, že na sobě máte co zlepšovat. Vaše sebevědomí tak dostává pěkně zabrat. Máte to zapotřebí? A jak by tenhle vztah vypadal za několik měsíců nebo let? Co se stane, když nezhubnete, nepřinesete domů víc peněz, nebudete vařit navlas tak jako partnerova maminka, neobarvíte si vlasy na blond? Nebylo by lepší najít si muže, který vás bude mít rád takovou, jaká jste?(em)

Sdílejte článek
Štítky vztah

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.