Agáta Prachařová vás v neděli provede přípravou na porod v pořadu Máma nad věcí

Agáta Prachařová má za sebou porody dva a rozhodně vám o svých přípravách poví v pořadu Máma nad věcí. Ten uvidíte ve 13.05 na Prima LOVE nebo online v našem archivu iPrima.cz.

Nejsilnějším okamžik v životě ženy. Tahle chvíle navždy změní váš život, a proto se není čemu divit, že vzpomínky na porod patří mezi oblíbená maminkovská témata. Dá se na porod vůbec připravit? Ten strach si dodnes pamatuju a taky jak jsem každý večer balila tašku do porodnice a Kuba na mě nevěřícně koukal. No a pak ty bezesné noci, převalování se ze strany na stranu a hekání u každého pohybu.

Co je porodní plán?

Agáta Prachařová vám společně s odborníky také prozradí, co je to tzv. porodní plán, a co s ním následně musíte udělat. Asi 25 % maminek v dnešní době přichází na porodní sál s porodními plány. Některé ženy mají potřebu sepsat svoje přání. Absolvují předporodní kurzy, připravují se na porod, získávají informace. Není jim jedno, kde a jak bude probíhat jejich porod a důležité jsou pro ně i první hodiny po porodu vzhledem k tomu, co se bude dít s jejich dítětem. Porodní plán pak předají na porodním sále svojí porodní asistentce. Je to vlastně forma komunikace mezi rodičkou a personálem porodního sálu, bod po bodu se probírá, rozebírá.

Na co nezapomenout těsně před porodem?

Aby při porodu nedošlo na nástřih, zkuste masáž hráze. Nebo vám od 36. týdne těhotenství pomohou speciální balonky. Zároveň si užijte milování s partnerem, protože během šestinedělí není doporučen sex kvůli hojení ran po porodu.

Připravte se na první týdny po porodu. Vařte ve velkém a jídla hodně zamrazujte. Hodit se budou kuřecí nebo krůtí kousky, omáčky, karbanátky nebo boloňská směs. Spoustu nervů vám ušetří i zamražený koláč ke snídani nebo pro nečekanou návštěvu.

Těsně před porodem je také nejvyšší čas na balení věcí do porodnice. Už během třetího trimestru těhotenství sepište seznam věcí, aby se v předporodním shonu na nic nezapomnělo. Důležité jsou hlavně doklady k porodu. Nenechávejte balení na poslední chvíli, kdyby se miminko rozhodlo narodit dřív.

Sledujte pořad Máma nad věcí v neděli ve 13.05 na Prima LOVE.

POŘAD MÁMA NAD VĚCÍ SI MŮŽETE PUSTIT I V ONLINE ARCHIVU iPrima.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.