Jak pečovat o pleť během mateřství poradí bývalá modelka Agáta Prachařová v pořadu Máma nad věcí?

Po porodu se mění nejen vaše tělo, ale i pleť a její potřeby. Je důležité vlastní pleť poznat a zjstit, jaká vlastně je, abychom se o ni mohly dokonale starat. Vlastní zkušenosti přidá i Agáta Prachařová v nedělním pořadu Máma nad věcí, který uvidíte po 10. hodině na Prima LOVE.

S Agátou Prachařovou se během nedělního odpoledne dozvíte, že existují čtyři základní typy zdravé pleti: normální, suchá, mastná a smíšená pleť. Typ pleti je dán geneticky. Aktuální stav pleti se však může lišit v důsledku působení různých vnitřních a vnějších faktorů, kterým je vystavena.

Na rozdíl od typu pleti se stav pleti může v průběhu života značně lišit. Mezi řadu vnitřních a vnějších faktorů, které určují stav pleti patří: podnebí a znečišťující látky v ovzduší, léky, stres, dědičné faktory, které mají vliv na tvorbu kožního mazu, potu a přirozených hydratačních faktorů, které pleť produkuje, a také výrobky, které používáte a jakým způsobem o pleť pečujete. Pečující přípravky je třeba volit podle typu pleti a tak, aby řešily aktuální stav pleti.

SLEDUJTE MÁMA NAD VĚCÍ V NAŠEM ONLINE ARCHIVU

Gravid jóga

Dále se dozvíme i o typu cvičení, které můžeme provádět během těhotenství. Protože obzvláště v těhotenství chceme prožívat vnitřní jednotu se všemi procesy, které se v nás odehrávají. Právě teď je nejvhodnější čas na vytvoření vztahu mezi námi a naším děťátkem. Jógová praxe bude mostem na této cestě k navazování prenatálního vztahu, vždyť slovo jóga vyjadřuje „vnitřní jednotu“, celistvost a znovunapojení na vnitřní zdroj.

Nesporný přínos jógové praxe je dosažení harmonie, uvolnění a uklidnění. Díky gravid józe neboli józe pro těhotné můžeme dostat pod kontrolu své nálady, vyrovnat hladinu hormonů a cítit se šťastnější, vyrovnanější a klidnější. Ale jóga nepřináší benefity jenom v duševní oblasti (zbavení se stresu, klidná a soustředěná mysl, vnímání vlastních pocitů a pocitů miminka), zároveň pomáhá zpevnit postavu, svaly pánevního dna a připraví na hladký průběh porodu.

Sledujte nedělní pořad Máma nad věcí v neděli ve 10.05 na Prima LOVE.

POŘAD MÁMA NAD VĚCÍ MŮŽETE VIDĚT I ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.