EXTRA GALERIE: Libor a pirueta? "Učitel tance" jen zírá

Tanečník se točí okolo své osy pouze na špičce jedné napnuté nohy. To je nefalšovaná baletní pirueta. Nenechte si na exkluzivních záběrech z natáčení show Máme rádi Česko ujít, jak otočku mistrně ovládá moderátor Libor Bouček. Rozbalil to ve velkém!

Přesná definice piruety je popsána jako několikanásobný rychlý obrat lidského (nebo zvířecího) těla na místě kolem svislé osy. Odvysíláné díly show Máme rádi Česko najdete na Prima PLAY Provádí se ve vzpřímené poloze, nejčastěji vestoje, zdatnější jedinci ji zvládnou i v sedě. Pirueta je důležitý taneční prvek v baletu, stala se též nezbytnou součástí krasobruslení a gymnastiky, k vidění je i v některých artistických disciplínách - např. pří žonglování. U zvířat je běžná zejména v drezurním výcviku koní.

V show Máme rádi Česko se rozhodně jenom nesoutěží. Bavte se i u dalšího dílu v sobotu ve 20.15 na Primě

A tady slíbený veletoč Libora Boučka v obrazech. Martin Dejdar, kterého určitě každý zná jako vynikajícího filmového učitele tance, se tomuto výkonu nestačil divit:-)

(schneidy)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.