Kdo je Basang, exotický chlapík z premiérové řady Máme rádi Česko?

Přečtěte si v rozhovoru s Basangem Ungunovem, co právníka, účetního i tanečníka přivedlo z Ruska do Česka. Že je vám povědomý? Znáte ho! Připomeňte si odkud:

Právník, účetní, tanečník, stand-up komik. Tím vším je Basang, nová tvář zábavné soutěžní show Máme rádi Česko. Televizní diváci už ho znají ze show Česko Slovensko má talent, kde ohromil tancem i smyslem pro humor. Právě humor ho nikdy neopouští, i když nemá snadný život.

Basangu, kde jste se narodil a prožil dětství?

Narodil jsem se před dvaceti osmi lety v Kalmyсku. Kalmycko je jednou z republik Ruské federace. Strávil jsem tam celé dětství, ve městě Kurgan. Dětství jsem prožil s Illizarovým přístrojem (typ zevní fixace používané v ortopedii např. pro prodloužení nebo tvar končetiny kosti – pozn. red.). Díky tomuto přístroji jsem vyrostl do výšky 151 cm, bez něj bych byl o ještě o dvacet centimetrů menší (smích).

Máte rodinu?

Mám tři sourozence. Starší bratr žije v Moskvě a je právník, sestra je také právnička, ale žije v Londýně a mladší bratr je ještě školák. Tatínek je farmář v mém rodném městě a maminka pracuje v Petrohradě jako manažerka. Jsem ženatý, moje žena ale žije stále v Moskvě a čekáme na vyřízení dokumentů, aby mohla zůstat se mnou v Praze. Je těžké žít odděleně. Jezdila za mnou častěji, ale kvůli karanténě jsme se už více než dva měsíce neviděli.

Proč jste se rozhodl opustit rodnou zemi a žít v Česku?

Pracoval jsem v Moskvě jako právník, ale byl jsem z toho města unavený. A tak jsem začal hledat nové příležitosti. V té době jsem ale neuměl moc dobře anglicky, takže jsem neměl moc na výběr. Líbilo se mi, jak zní český jazyk. Viděl jsem několik pořadů s Jiřinou Bohdalovou, a i když jsem česky neuměl, naprosto všechno jsem chápal a smál jsem se tomu. A tak jsem tady…

Jak dlouho už v Česku žijete?

Přistěhoval jsem se na konci roku 2016, ale novým českým známým říkám, že jsem tu jenom rok.

VIDEO: Takto možná pamatujete Basanga v show Česko Slovensko má talent:

Vždyť máte dobrou češtinu… Čeština pro mě není tak obtížná, pokud na mě člověk nemluví rychle. Měl jsem štěstí, že se mi po absolvování jazykových kurzů podařilo přesunout do bytu s Čechy. Obvykle se rychle naučím jazyk, pokud jej používám k flirtování, ale už jsem měl vztah, když jsem se přestěhoval, a tak to trvalo trochu déle.

Vracíte se někdy do míst, kde jste se narodil?

Možná se tam vrátím, až budu v důchodu. Díky českému důchodu bych tam mohl chodit každý den do restaurací a barů. (Smích)

Libor Bouček vás v pořadu Máme rádi Česko prezentuje jako svého osobního účetního. Opravdu jím jste?

Fakticky jsem fakturant, ale opravdu dělám účetnictví pro jednu firmu. Pracuju i jako administrativní pracovník v logistické společnosti.

To ale není jediná vaše práce, že?

Tančím, píšu scénáře, dělám stand-up, častěji v barech, protože tam nedochází k cenzuře.

Co máte na Česku nejraději?

Tramvaje, českou přívětivost, slušnost a počasí.

VIDEO: Takto jste Basanga viděli a slyšeli zpívat slavnou koledu ve Vánočním speciálu Máme rádi Česko:

Češi umí být přátelští, ale i nemilosrdní. Jak přijímají váš cizí původ a také vaši výšku?

Horší to bylo v Moskvě. Tam jsem se setkal s opilci, kteří po mně házeli lahve a křičeli na mě Číňane, jdi domů! A pak je překvapilo, když jsem jim odpověděl plynně rusky, že jsem tam doma. Češi mívají poznámky, ale těžko říct, jestli je to myslí jako netoleranci vůči mně, nebo se jen někdo negativní snaží na mě přenést svoji zlost.

Chci být nejoblíbenějším Asiatem České republiky

Vy jste to vzal za dobrý konec, své výšky dokážete využít. Bylo to tak vždycky?

V mém rodném městě jsem neměl pocit, že bych se nějak odlišoval od ostatních, ani ve škole ani na univerzitě. Jen když jsem hrál divadlo, hrával jsem malé postavy: Yodu z Hvězdných válek, Mastera Shifu z Kung Fu Pandy a tak. Když jsem se přistěhoval do Moskvy, zjistil jsem, že toho můžu využít a vydělat si tím peníze. Od pondělí do pátku jsem pracoval jako právník a o víkendech jsem působil jako stálý umělec, tanečník nebo moderátor.

Máte sny? O čem jsou?

První sen je stát se nejoblíbenější Asiatem České republiky jako Jackie Chan. Druhý sen je stát se občanem České republiky za zvláštní přínos pro rozvoj kultury. Třetí můj sen je otevřít si kavárnu nebo bar ve stylu Naruto, kde budu tančit, dělat legraci a bavit lidi. A na stěnách budou moje fotografie s celebritami z různých televizních pořadů. (Smích)

Další premiérový díl zábavné soutěžná show, opět i s Basangem, uvidíte zase v pátek ve 20.15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.