VIDEO Módní policie: Bouček a Prachař před 400 lety

Koukněte se na videu, jak to dopadne, když kamarád poprosí kamaráda o podporu při rozhovoru. Poslechněte si „zaručenou“ zprávu o současném psychickém rozpoložení Libora Boučka nebo o lásce herců k travesti show.

V dobových kostýmech to kapitánovi Jakubovi Prachařovi a moderátorovi Liborovi Boučkovi určitě slušelo. Jak uvidíte v sobotu večer, Jakub se nemůže od rudolfovského límce odtrhnout.

1. díl Máme rádi Česko uvidíte v sobotu 25. 1. ve 20.15 na obrazovkách televize Prima

Jak to bylo s módou zhruba před 400 lety?

Teprve počátkem 16. století došlo k rozdělení pánských nohavic na dvě půlky. Postarali se o to krejčí ve Francii. Horní část, která sahala ke kolenům, se nazývala "kalhot" z francouzského culotte, dolní půlku nohy kryla punčocha. Tato móda se rychle ujala nejen u nás, ale po celé Evropě a vydržela až do francouzské revoluce, kdy revolucionáři opět oblékli dlouhé a volnější nohavice.

A která země tehdy udávala módní trendy? Od poloviny 16. to byli Španělé. Kdo chtěl být „in“, musel mít krátký kabát s vycpávkami (obvykle z koudele), pláštíkem a krátkými balonovými kalhotami. Vyčuhující nožky pak pánům zahřívaly pletené či hedvábné punčochy. Trendy by v těchto dobách byl zaručeně i Jakub Prachař v kostýmu Rudolfa II.

Pusťte si video s Liborem Boučkem a Jakubem Prachařem o módě. Dozvíte se například, co Libor nosí pod pláštíkem:-)

(schneidy, video: jakunda)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.