Celebrity

16. února 2023 15:55

David Laštovka

Ebenova manželka Markéta Fišerová v mládí záhadně ochrnula. Pár přišel o dceru

Markéta Fišerová na začátku osmdesátých let patřila k nejkrásnějším českým herečkám. Šarmantní, energická, věčně usměvavá. Měla lásku a našlápnuto ke hvězdné kariéře, kterou nemilosrdně utnula strašlivá tragédie.

Když byla Markéta Fišerová mladá, obletovala ji spousta mužů. Ona ale měla oči jenom pro jednoho – Marka Ebena, za kterého se v roce 1982 provdala. Účinkovali spolu v divadle, natáčeli písničky pro děti a vytvořili jeden z nejsympatičtějších hereckých párů. Když spolu čekali rodinu, stalo se však strašlivé neštěstí.

Jejich vytoužené miminko zemřelo jen pár dnů po předčasném porodu. „Po přechozené chřipce dostala Markéta nejdříve zánět srdečního svalu, a pak měla dokonce tuberkulózní nález na plicích. Vzápětí nato s Markem otěhotněla. Jejich Terezka se ale narodila v sedmém měsíci a za několik dní zemřela,“ prozradila Světlana Nálepková v knize Světlana – Na koupacím koni. Právě ona stála za seznámením Markéty a Marka a dodnes patří k jejich nejbližším přátelům.

Upadla do bezvědomí, probudila se ochrnutá

Ještě ani nestačila odeznít obrovská bolest nad ztrátou dítěte a přišla další tragédie. Čtyři roky po svatbě Fišerová náhle ochrnula. „Markéta se dívala na televizi, obraz se jí začal podivně mlžit a najednou ji tak silně rozbolela hlava, až křičela bolestí. Pak upadla do bezvědomí a probrala se až za sedm neděl. Mozková příhoda, ucpaná céva, příčina neznámá,“ popsala v knize Nálepková. Lékaři tehdy Ebenovi dokonce oznámili, že jeho ženě nedávají moc šancí a má se připravit na nejhorší...

Půl roku za ní dýchaly umělé plíce

Tehdy šestadvacetiletá Markéta o svůj život ale zabojovala a z kómatu se probrala. Bohužel ochrnutá nejen v obličeji, ale i na těle. Půl roku za ni dýchaly umělé plíce. Od té doby se bez invalidního vozíku neobejde. „Nejhorší byl začátek, oba nás to zastihlo absolutně nepřipravené, bez varování, vůbec nás nenapadlo, že by nás něco takového mohlo potkat. Nejhorší to bylo samozřejmě pro Markétu, ona je ovšem extrémně, opravdu extrémně statečný člověk, dokázala se přes to dostat,“ svěřil se Marek Eben v rozhovoru pro MF DNES.

Také on se s nelehkou situací těžko vyrovnával. „Musíte to přijmout. Je to kříž, ale každý má v životě nějaký kříž,“ dodal moderátor, který ani na vteřinu nezauvažoval nad tím, že by to psychicky nezvládl a rozvedl by se. Své ženě Markétě, která v únoru oslavila 63. narozeniny, je dodnes obrovskou oporou.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 6. 2023

Po emocionální spoušti, kterou jste prošli v posledních týdnech, bude období začínající dnešním dnem docela uklidňující. Těchto hladších a klidnějších vod můžete využít ke znovunalezení citové harmonie a zlepšení rovnováhy svého energetického toku. Navíc, Berani, pokud vaše fyzické zdraví není zcela odpovídající, nadcházející týdny by vám měly poskytnout příležitost k odpočinku a regeneraci.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.