Celebrity

2. srpna 2022 05:30

David Laštovka

Bartoška, Donutil či Trojan. Slavní čeští muži, kteří zůstali věrni své manželce

Zažili slávu, točila se kolem nich spousta fanynek, přesto se jim manželství podařilo udržet. Sami ovšem přiznávají, že lehké to rozhodně nebylo. A je to zásluhou především jejich žen, které by si za to zasloužily přinejmenším metál a nad hlavou by měly mít svatozář. Pojďme se podívat na umělce, výjimky v českém showbyznysu, jejichž vztah neskončil rozvodem.

Jiří Bartoška (75)

S životní láskou Andreou (69), která je archeoložkou, se seznámil v době, kdy v Brně studoval JAMU. A zůstal s ní celý život. „Jednou jsme si vyšli s Bolkem Polívkou po městě a zaujala nás tam dvě děvčata. Sebrali jsme odvahu, oslovili je, pozvali na rande a nakonec s nimi oba skončili u oltáře,“ prozradil nám před časem Bartoška.

Zatímco Bolku Polívkovi (73) manželství nevydrželo, jemu ano. Andreu si vzal za ženu v roce 1976 a má s ní dvě děti – dceru Kateřinu a syna Janka. Život bez ní už si nedokáže představit. „Tvrdím, že jsem manželku vyhrál ve sportce,“ glosuje s úsměvem. S Andreou patří k nejstabilnějším párům českého showbyznysu a má v ní celý život obrovskou oporu.

Ivan Trojan (58)

S manželkou, herečkou Klárou Pollertovou (50), s níž má čtyři syny – Josefa, Františka, Antonína a Václava, se seznámil v divadle. Jejich soužití nebylo vždycky snadné, neboť Klára trpěla depresemi. Všechny těžkosti ale nakonec dokázali zvládnout a letos oslaví 30. výročí svatby.

„Když přijde krize, je důležité nezapomenout na to, proč jste se brali a co bylo to hezké, co vás spojuje. A snažit se tu krizi překonat a vydržet, ne se při první příležitosti rozvádět. Oba věříme, že to nemá a nesmí skončit. Je důležité si uvědomit, že muž a žena jsou různé bytosti s jiným myšlením a řeší situace jinak. Musíte se vžít do pocitů druhého, něco tolerovat a něco si vyříkat, nenechávat věci zahnít,“ prozradil recept na šťastné manželství Ivan Trojan v rozhovoru pro Novinky.cz.

Marek Eben (64)

S manželkou, herečkou Markétou Fišerovou (62), která si zahrála v seriálech My všichni školou povinní nebo Třetí patro, se potkali v době, kdy studovali na Pražské konzervatoři. Dohromady je dala jejich společná kamarádka, herečka a zpěvačka Světlana Nálepková (62). Letos oslaví 40 let v manželství, v němž museli překonat spoustu bolesti.

Vytoužené miminko zemřelo jen pár dnů po předčasném porodu. Markétu následně postihla vážná nemoc a skončila na invalidním vozíku. Marek Eben ukázal, že má srdce na pravém místě. Svou ženu nikdy neopustil a po celou dobu je jí maximální oporou. „Manželka – to je to největší štěstí, které mě v životě potkalo,“ prohlásil pro web iROZHLAS.cz.

Janek Ledecký (60)

Zpěvák a hudební skladatel si vzal za manželku hned svoji první velkou lásku – spolužačku ze studií Zuzanu, s níž je dodnes. Ta mimochodem pochází ze slavného sportovního rodu, jejím otcem je bývalý československý hokejista Jan Klapáč. Janek přiznává, že museli překonat několik krizí. V době jeho největší slávy to s ním manželka prý neměla vůbec lehké.

„Patří jí svatozář. Hrozně si toho vážím a jsem šťastný, že naše manželství všechny krize přečkalo. Jsem hrdý na to, co se nám se ženou podařilo dohromady vytvořit. Máme krásný vztah a dvě skvělé děti,“ svěřil se redakci webu Prima Ženy spokojeně. Potomci se jim skutečně povedli. Dcera Ester (27) je úspěšná snowboardistka a alpská lyžařka, která ze zimních olympijských her před čtyřmi lety přivezla dvě zlaté medaile a z těch posledních jednu. Syn Jonáš (28) je hudebník a výtvarník.

Miroslav Donutil (71)

Přestože o něm kolují různé fámy, například i to, že má v každém městě milenku, jedno je jisté – jeho manželství se Zuzanou je pevné jako skála. Letos spolu oslaví 45. výročí svatby a mají se rádi stejně, jako když spolu kdysi začínali. Donutil na svou Zuzanu nedá dopustit. „Vzhledem k mé práci jsem býval dost často pryč a všechno zůstávalo na ní. Moje žena je prostě úžasná. Velmi tolerantní a velmi inteligentní,“ prozradil v rozhovoru pro MF DNES herec.

Oba jsou hrdí i na své děti – na Tomáše, který se živí jako počítačový expert a má své reklamní studio, a na o dvanáct let mladšího Martina. Ten se vydal v otcových šlépějích a je z něj herec. Ze svého slavného otce navíc brzy udělá dědečka, neboť jeho přítelkyně Sára Affašová je těhotná.

Martin Dejdar (57)

Do své životní lásky, o šest let mladší Daniely (51), se zamiloval v roce 1992, kdy teprve rozjížděl hereckou kariéru. O dva roky později se vzali a v manželství se jim narodil syn Matěj a dcera Sára. Herec a bavič míní, že ve vztahu je nejdůležitější tolerance. „Musí oba dva chtít. To je základ. Moje manželka je se mnou od začátku, byla u všeho. Nepřišla do něčeho, co by jí bylo cizí, co by neznala nebo co by ji mohlo iritovat. Díky tomu je u nás všechno jednodušší. Byla u celého mého vývoje, u mých velkých zásadních rolí,“ popsal v rozhovoru pro Lifee.cz.

Jak si manželka Martina Dejdara udržuje figuru a jaké dojmy má ze života v Americe?

Důležité je podle něj také správně zacházet se žárlivostí. „Rozhodně na sebe nežárlíme nezdravě. Zdravá žárlivost a samotný fakt, že vám na druhém člověku záleží, jsou vždycky dobré. Kdyby vám na partnerovi přestalo záležet, vztah nemá smysl a je odsouzený k zániku,“ dodal dabér Barta Simpsona z kultovního amerického animovaného seriálu, který každý den vysílá Prima COOL.

Roman Skamene (67)

S manželkou Renatou (67) se oženil, když mu bylo 28 let. Svatbu měli 10. prosince, den před jejími narozeninami. „Ona mě dostala vlastně jako dárek, nic lepšího nemohla dostat. Ale popravdě musím přiznat, že lépe jsem si nemohl vybrat. Naše manželství je celou dobu perfektní. Stála za mnou i v těžkých dobách, kdy se nedařilo a nebylo to se mnou jednoduché. Kvůli hospodě, kterou jsme měli, jsem se dostal do velkých dluhů a sraček. Všechno jsme ale překonali. Je to můj anděl,“ svěřil se jeden z nejmenších českých herců webu Prima Ženy. S Renátou má dvě děti – syna Roberta a dceru Sandru, která už herci přivedla na svět i vnoučata.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.