Celebrity

27. července 2022 05:30

David Laštovka

Janek Ledecký je celý život věrný jedné ženě. Měla to se mnou hodně těžké, přiznává

Janek Ledecký oslaví 60. narozeniny

Hudebník a čerstvý šedesátník Janek Ledecký zažil díky slávě velmi bouřlivá léta, přesto zůstal celý život věrný jedné ženě. Manželce Zuzaně, bývalé krasobruslařce ze slavného sportovního rodu, s níž se poznal už na studiích. Do společnosti ho sice doprovází jen výjimečně, jejich láska je ale pevná a pro mnohé inspirující.

Velkou slávu zažil Janek Ledecký už ve svých pětadvaceti letech jako zpěvák skupiny Žentour. V té době už byl ženatý se spolužačkou ze studií Zuzanou, jejímž otcem je bývalý československý hokejista Jan Klapáč (81). Ledecký s odstupem let přiznává, že si s ním jeho manželka tehdy vytrpěla své.

„Těch deset let se Žentourem, to pro mě byl v podstatě nepřetržitý mejdan. Bylo to fakt bouřlivé období. Všude fanynky, pestrý život, člověk poznal spoustu lidí. Zuzka to se mnou měla hodně těžké, patří jí svatozář. Hrozně si toho vážím a jsem šťastný, že naše manželství všechny krize přečkalo. Vždyť si vezměte, že těch skutečně fungujících svazků v showbyznysu je strašně málo. Jsem hrdý na to, co se nám se ženou podařilo dohromady vytvořit, máme krásný vztah a dvě skvělé děti,“ svěřil se před časem redakci webu Prima Ženy Janek Ledecký.

Dcera je po tchánovi, syn se potatil

V roce 1993 se jim narodil syn Jonáš (28), o dva roky později dcera Ester (27), úspěšná snowboardistka a alpská lyžařka, která ze zimních olympijských her v Pchjonjangu před čtyřmi lety přivezla dvě zlaté medaile a z těch posledních v Pekingu jednu. Není tedy divu, že je Ledecký na oba své potomky náležitě pyšný.

„Ester má geny po tchánovi Honzovi Klapáčovi, který byl vynikající hokejista a hrál v reprezentaci v jednom útoku s bráchy Holíky. Strašně jí fandím, zároveň mám o ni strach, aby se jí nic nestalo. Že z Ester nebude zpěvačka, mi vůbec nevadí. Jsem rád, že se věnuje sportu. Syn Jonáš se potatil. Je lepší kytarista než já. Maká na sobě, má svou kapelu, k tomu je ještě výborný výtvarník, vyšla mu knížka komiksů,“ prozradil Janek, který je vystudovaný právník.

Co o sobě řekla Ester Ledecká po obhajobě zlaté olympijské medaile?

Získané vědomosti pro sebe nikdy nevyužil. „Mám rád, když se podá ruka a dohoda platí, jenže tak to bohužel nefunguje. Hodně lidí mě varovalo, že v showbyznysu jsou takoví chytráci, kteří postaví smlouvu tak, aby člověka co nejvíce odrbala. Já si naběhl už mockrát. Vždycky když k něčemu došlo, najal jsem si své spolužáky. Jako právník říkám všem, že pokud něco chtějí opravdu projet, ať se mi ozvou,“ přiblížil s úsměvem.

Fyzičku si zlepšuje s lopatou v ruce

V kondici se udržuje především díky sportu. „V zimě jezdím na lyžích, snowboardu, v létě dělám windsurfing. Třeba do posilovny moc nechodím, jenom když jsem zasekaný v Praze, se jdu občas protáhnout. Všechno je to o pohybu, kterého mám pořád dost. Celou zimu jsme ve Špindlu a tam člověk musí pořad lítat s lopatou a odhrabávat sníh. Což je také pěkná posilovna,“ prozradil Ledecký.

Ačkoliv zpěváka všichni znají jako Janka, jeho původní jméno je samozřejmě Jan. Proč tedy zvolil jeho nynější podobu? „Když jsem nastoupil do Žentouru, jeden Honza (baskytarista Jan Černý, pozn. red.) už tam byl. Přišlo mi, že by těch Honzů v jedné kapele bylo už moc, tak jsem si řekl, že prostě budu Janek. Ujalo se to a už mi to zůstalo,“ vysvětlil hudebník.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.