Reakce slavných na zlato Ester Ledecké. Co vtipného jí vzkázal tatínek?

Celé Česko slaví první získanou medaili z olympijských her v Pekingu. Zlato obhájila Ester Ledecká v paralelním obřím slalomu na snowboardu. Slova uznání jí poslaly slavné české osobnosti a pochvalu dostala i od svého tatínka.

Ester Ledecká na zimní olympiádě v Pekingu opět potvrdila roli favoritky a šampionky. Česká sportovkyně se stala trojnásobnou olympijskou vítězkou a České republice přinesla po bravurním výkonu v paralelním obřím slalomu na snowboardu první medaili z letošních her. „Jsem ohromně šťastná, ale pořád jsem trošku hlavou v závodu,“ řekla zlatá Ledecká těsně po výhře oficiálnímu webu olympijských her. „Byla to zábava. Snažila jsem se jezdit konzistentně, držet si ideální linii a dařilo se mi to celý den. Odvedla jsem dobrou práci a jsem moc pyšná na svůj tým. Všechno udělali skvěle a já jsem ráda, že jsem to takhle dokončila,“ dodala dojatě.

Ester je národní poklad

Slova chvály a uznání posílají olympijské šampionce i slavné osobnosti a sportovní kolegové skrz sociální sítě. Snowboardcrossařka Eva Samková, která sama kvůli zranění závodit nemůže, Ledecké vzkázala: „La bomba! Obhajoby jsou nejtěžší. Gratulace.“ K blahopřání se přidal i tenista Radek Štěpánek, který nešetřil chválou a zlatou vítězku nazval národním pokladem.

Stejného názoru je medailistka Kateřina Neumannová. „Je potřeba především strašně pogratulovat. Byla v nezáviděníhodné situaci. Čekalo se na to, byla největší favoritkou. Takže bych chtěla ocenit, že bravurně zvládla tlak,“ napsala na svou sociální síť. K zástupu gratulantů se přidala i tenistka Lucie Šafářová, vícenásobný olympijský šampion Lukáš Krpálek a ocenění získala Ledecká i od další české legendy. „Dvojnásobná olympijská šampionka na snowboardu. Hrdinka,“ vzkázala na dálku rychlobruslařka Martina Sáblíková.

Pěkná, pěkná, pěkná…

K vítězství na olympiádě své dceři samozřejmě poblahopřál i slavný tatínek a písničkář Janek Ledecký. Originálně zvolil svou píseň Pěkná, pěkná, pěkná a dal tak najevo, že je na svou holčičku patřičně hrdý. Ke sportu ji vedl už od útlého věku a vždy ji podporoval, a tak nebude divu, když spolu výhru po návratu z Pekingu náležitě oslaví v rodinném kruhu.

Další program nejen Ester Ledecké, ale i dalších českých sportovců, najdete zde.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.