Lucie Šafářová o vztahu s Plekancem: Žádné manželství jsem nerozvrátila. Jak vychází s Vondráčkovou?

Rozhovor s Lucií Šafářovou

Před pěti lety vyšlo najevo, že hokejista Tomáš Plekanec opouští manželku a zpěvačku Lucii Vondráčkovou, se kterou má syny Matyáše a Adama kvůli tenistce Lucii Šafářové. Jejich rozvod se táhl dlouhou dobu, provázely ho tahanice a veřejně se pralo špinavé prádlo. Jak spolu hlavní aktéři vycházejí dnes? Zahojil čas všechny rány a podařilo se jim spory urovnat?

Zatímco Lucie Vondráčková dodnes tvrdí, že důvodem rozvodu s Tomášem Plekancem nebylo nic jiného než to, že si našel novou partnerku, Lucie Šafářová to stále vidí jinak. „Ti, co mě znají, vědí, že bych ničí manželství nikdy nerozvrátila. Svědomí mám čisté,“ dušuje se bývalá tenistka. Jinak se ale mezi nimi mnohé změnilo. Žádné mediální útoky, obviňování, osočování. Zdá se, že od té doby uteklo hodně vody.

Vondráčková s Plekancem se dohodli na finančním vypořádání i na střídavé péči pro jejich děti a všechno funguje, jak má. „Teď jak to sleduju, si k sobě Tomáš vybral správně. Funguje jim to spolu hezky a držím jim palce. Já ničeho nelituji, prožila jsem s Tomášem moc krásných osm let,“ prozradila Vondráčková v pořadu Face To Face internetové televize Stream.cz s tím, že pěkný balanc našli ve střídavé péči.

Druhé dítě Šafářové s Plekancem je na cestě

Také Šafářová, která se za Plekance provdala v roce 2021, dává najevo, že je mezi nimi vše v pořádku. „S kluky od Tomáše mám perfektní vztah. Říkají mi teta Šafi,“ potvrdila bývalá tenistka. Velmi dobře spolu prý vycházejí všechny Plekancovy děti. Tedy Adam a Matyáš s tříletou Leontýnkou, kterou má hokejista se současnou manželkou. „Malá je miluje. Je krásné je vidět pohromadě. Mají spolu moc hezký vztah. Fungujeme jako rodina, což je pro mě nejvíc. Strašně bych si přála, aby to nikdy neskončilo,“ zasnila se Šafářová, která s Plekancem čeká druhé dítě.

Šťastnou novinku oznámila přímo na Štědrý den. „Krásné Vánoce a svátky vám všem! Ať jsou klidné, plné lásky a splněných přání! My máme jeden malý dáreček na cestě a moc se na něj všichni v příštím roce těšíme,“ napsala Lucie na Instagramu k fotce pod stromečkem. Pohlaví miminka zatím neprozradila. A mezi prvními gratulanty byla Lucie Vondráčková. I to svědčí o tom, že vztahy mezi nimi už nejsou tak napjaté, jak v minulosti bývaly.

Lucie Šafářová, rodačka z Brna, která 4. února slaví pětatřicáté narozeniny, ukončila bohatou tenisovou kariéru v roce 2019. Mezi její největší sportovní úspěchy patří bronzová medaile z olympijských her, čtyřikrát s českým týmem vyhrála Fed Cup a v roce 2015 se dostala do finále prestižního turnaje French Open.