Zákulisí natáčení Slunce, seno, erotika: Kaiser s Dejdarem skončili v Itálii za mřížemi

Slunce, seno, erotika - upoutávka

Vesnická komedie režiséra Zdeňka Trošky snad nikdy neomrzí. Třetí a zároveň poslední díl nazvaný Slunce, seno, erotika se natáčel krátce po revoluci a o veselé momenty nebyla nouze. Na co hlavní protagonisté s odstupem let vzpomínají nejraději?

Kromě jihočeských Hoštic, což je rodiště Zdeňka Trošky, se natáčelo také v Itálii, kam herecké osazenstvo s celým štábem a technikou vyrazilo společně jedním autobusem. Už samotná cesta stála za to. „Když jsme se blížili k hranicím, byly asi dvě hodiny v noci a mě najednou napadlo, že když tam jedeme pracovat, jestli na to máme vůbec povolení. Samozřejmě, žádné nebylo. Tak jsme trnuli hrůzou, co s námi celníci provedou,“ přiblížil Martin Dejdar, představitel Itala Bernarda.

Nezbývalo nic jiného než vymyslet plán, jak zabavit celní správu, aby filmařská posádka mohla bez problémů projet dál. „Jirka Lábus vyskočil z busu začal zpívat italské árie a Jarka Kretschmerová k tomu tančila. Celníci zpočátku nechápavě zírali, ale pak se začali bouřlivě smát a plácat se po kolenou. Mezitím autobus pomalu v tichosti projel hranice. Když byl za závorou, Jirka s Jarkou do něj naskočili, zamávali jsme jim a odjeli rychle pryč,“ prozradil Dejdar.

Film se natáčel krátce po revoluci, kdy každý přemýšlel, jak něco vydělat. A cesty na západ chtěl využít také Luděk Kopřiva, alias farář Otík. „Zašel za mým otcem, který v komedii hrál italského prezidenta družstva. Dlouhá léta byl námořník, tak si Luděk myslel, že mu poradí ze všech nejlíp. To si chudák naběhl. Táta mu řekl, ať do Itálie přiveze americké cigarety, že je tam nemají, utrhají mu za to ruce a bude v balíku. Tak sebou skutečně táhl asi patnáct kartonů. Když jsme tam přijeli, zašel za šéfem hotelu, ve kterém jsme byli ubytovaní a sdělil mu, jaký poklad pro něj má. Ten na něj samozřejmě koukal jako na blázna a z obchodu nic nebylo... Takže celý ten pobyt kouřil štáb „Ameriky“ úplně zadarmo,“ zavzpomínal s úsměvem herec, který během natáčení v Itálii málem skončil v žaláři.

Dejdar s Kaiserem skončili na policii

„Před odjezdem z Čech nám dala Valerie Kaplanová, představitelka babičky v posteli, dvacet kanadských dolarů, které snad od roku 1950 skladovala v trezoru v bance s tím, abychom si tam něco za ně koupili. Tak jsme je šli po příjezdu s Oldou Kaiserem vyměnit. Bankéř ze směnárny tu bankovku vzal, projel ji tím svým přístrojem a najednou se ozval alarm. Za pět minut dorazili policajti a odvedli nás na služebnu. Ukázalo se, že ty peníze jsou falešné. Naštěstí nás pak pustili, protože se jednalo jenom o malou sumu. Paní Valérii jsme pak koupili láhev. O tom, že ty peníze, které si tak dlouhá léta pyšně střežila, byly falešné, jsme ji nikdy neřekli,“ prohlásil Dejdar.

Jeho otec, který ztvárnil italského předsedu družstva, si v komedii zahrál náhodou. Profesionálním hercem přitom nikdy nebyl. „Jednou jsme se spolu potkali na nějaké akci. Byl snědý, vypadal jako Ital, tak jsem se ho zeptal, jestli by si nechtěl zahrát ve filmu. On odpověděl, že ano, a bylo to,“ přiblížil režisér Zdeněk Troška.

Růžičková zažila v Itálii erotiku

Helena Růžičková během svého života vzpomínala na nepříjemnou událost, která v Itálii potkala jejího syna Jiřího, jenž ztvárnil postavu tlustého Josefa. „Když šel v hotelovém pokoji do sprchy, kvůli té horké vodě tam nějak nabobtnal a nemohl pak projít přes ty úzké dveře, které tam ti vychrtlí Italové měli. Říkala jsem si, ještě jsme se ani nezabydleli a už taková ostuda. Vypadalo to, že budou muset vylomit dveře a vybourat kus zdi, aby se náš nahý Jiříček dostal z koupelny ven. Takže erotiku jsem tam měla i v soukromí,“ vzpomínala nezapomenutelná herečka. Na konci roku si můžete komedii připomenout hned několikrát. V úterý 28.12. ve 22.05 na TV Prima, ve čtvrtek 30.12. v 15.35 na Prima MAX, nebo na Silvestra 31.12. v 16.05 na TV Prima.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.