Celebrity

24. listopadu 2021 06:01

Oldřich Kaiser se v tichosti znovu oženil. Stal se z něj podpantoflák?

Líbáš jako Bůh - upoutávka

Život jedinečného herce, baviče a komika Oldřicha Kaisera, který vám na lusknutí prstu zahraje brilantně třeba klíště, stejně tak jako vážnou dramatickou roli, připomíná jízdu na horské dráze. Pětkrát skončil v protialkoholní léčebně, čtyřikrát dostal v divadle padáka, ale vždycky se nakonec dokázal vrátit zpátky.

První manželka, herečka Naďa Konvalinková, s níž má dnes už dospělou dceru Karolínu, na něj byla krátká. A to s ním měla svatou trpělivost a mnohokrát se ho snažila napravit. Veškeré úsilí ovšem bylo marné a nakonec jí nezbylo nic jiného než svůj boj vzdát. Vydržela to s ním pětadvacet let.

Kdo zkrotil Oldřicha Kaisera?

Jen jediná žena Oldřicha Kaisera dokázala zkrotit. O dva roky starší písničkářka Dáša Vokatá, bývalá přítelkyně básníka Ivana Martina Jirouse, zvaného Magor. Seznámili se v roce 2012, sedm let poté, co se Konvalinková s Kaiserem rozvedli. Tím, že většinu života prožila v disentu, neměla tušení, kdo vlastně Kaiser je. „Vůbec jsem nevěděla, že je filmový herec. Já vůbec nevěděla, že je tak slavný. Kdybych to věděla, asi bych se neodvážila ho oslovit,“ prozradila Vokatá v rozhovoru pro časopis Téma. A právě to herce nesmírně zaujalo. „Že mě neznala, mě ohromilo. Každý po vás chce na ulici ještěrku, a najednou někdo, kdo nezná ani vozembouch. Že jsme ani jeden o druhém nic nevěděli, byl možná ten moment. Probudilo to v nás zvědavost,“ přitakal Kaiser.

Od té doby je jako vyměněný. Zklidnil se, přestal holdovat alkoholu, a dokonce na něj začalo být i spolehnutí, což předtím bývala věc vskutku nevídaná. Nová láska ukočírovala jeho choutky, nespoutanost a živelnost, která mu někdy bývala spíše na škodu a kvůli níž si vysloužil takovou pověst, že se ho řada režisérů bála obsazovat. O tom, že svůj part vyfikne s noblesou a na jedničku nikdo nikdy nepochyboval, ale jistota, jestli na plac dorazí včas, střízlivý a připravený, ta bohužel nebyla nikdy.

Líbáš jako bůh brala Poledňáková jako risk

Své by o tom mohla vyprávět režisérka Marie Poledňáková, která ho v roce 2009, tedy tři roky před jeho osudovým setkáním, obsadila do komedie Líbáš jako bůh. „Když jsem měla scénář k filmu připravený, sešla jsem se s Oldou v kavárně, ale jeho exteriér mi vyrazil dech. Zarostlý, šedovlasý, nedbale oblečený. Bála jsem se ho do role nevěrného manželka obsadit,“ přiznala.

Nakonec to s ním riskla a udělala dobře. Kaiser v komedii, kterou můžete sledovat ve středu od 20:00 na Prima MAX, doslova exceloval. Na film Líbáš jako bůh se můžete mrknout také on-line v iPrima Videopůjčovně.

Podobné články

Jak probíhala tajná svatba?

Teprve až díky Dáše, do které se bláznivě zamiloval, se z něj stal úplně jiný člověk. Její pevná ruka na něj začala dokonale platit. Vokatá, která hraje na kytaru a zpívá, ho dokonce dotlačila k tomu, aby s ní vytvořil hudební duo. V něm ji Olda doprovází na pět hudebních nástrojů. „V podstatě to funguje tak, že ona sedí a já lítám jako fretka. Proto jsem tak hubenej,“ popsal jejich hudební spolupráci s patřičným nadhledem Kaiser. Kvůli propagaci jejich hudebního tělesa dokonce začal dávat i rozhovory do médií, což nikdy předtím nedělal. K novinářům si totiž celý život držel značný odstup.

V roce 2020 pak svoji lásku stvrdili oficiálně. Přísně utajovaná svatba se odehrála v Rakousku ve Vídni, kde má Dáša byt. Jednalo se o civilní obřad bez hostů.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.