Celebrity

17. listopadu 2021 05:46

Anna Kopečková

Předčasná smrt Michala Peška: Zanechal po sobě obrovské jmění, jeho milenkou byla i první dáma

Život talentovaného herce, kterého nejvíce proslavil film Křtiny a seriál Malý pitaval z velkého města, vyhasl předčasně. Michal Pešek zemřel v pouhých třiapadesáti letech, příčinou byla zákeřná rakovina plic, se kterou statečně bojoval šest let. Kvůli nemoci dokonce oslepl. S osudem byl ale smířený, umíral jako multimilionář se zážitky, které už mu nikdo nevezme.

Po revoluci Michal Pešek vyměnil herectví za podnikání. Jeho hlavní parketou se stala reklama, marketing a finance. Dokonce jeden čas působil i jako poradce ministra financí Iva Svobody. Žil si jako v bavlnce a ke štěstí mu nic nechybělo. Jeho druhým domovem se stalo Nizozemí, do Čech se ale pravidelně a rád vracel. Spokojeného života si užíval do doby, než mu lékaři diagnostikovali rakovinu plic. „Chtěli mu plíci vzít, on odmítl, a tak ten nádor nechali zapouzdřit a povedlo se. Možná to byla ale chyba,“ míní Peškův nejlepší kamarád Václav Upír Krejčí, který s ním byl v kontaktu až do smrti. Rakovina se během několika let rozbujela v celém těle a následovala operace, kterou herec podstoupil v Praze. „Ani mi neřekl, jak dopadla. Až po pár dnech mi zavolal, to už zase z Holandska. Kamaráde, je to v prrr... Je to rozjetý, žádnej doktor na světě s tím nic neudělá. Ať mu bylo sebehůř, nikdy neztratil humor. My jsme spolu vlastně byli spojeni takovou humoristickou pupeční šňůrou. Ať šlo o jakékoli téma, prosívali jsme a prosívali, až stejně z toho tématu zbyl jenom humor,“ popsal deníku Blesk Krejčí.

Uměl si život užívat

Přestože Pešek díky úspěšnému podnikání vydělal velké peníze, zůstával pořád stále stejný. „Umřel jako bohatý člověk. Jezdil ve ferrari, měl dokonce dvě. Když jsem se ho ptal, jaký je rozdíl mezi boháčem a chuďasem, odpověděl, že v kvalitě života žádný, jen na tom kontě má víc těch nul,“ přiblížil Václav Upír Krejčí.

Pešek prý miloval život, humor a zábavu a všeho si dokázal náležitě užívat. Těžkou hlavu si z ničeho nedělal. „Michal byl hráč. Někdy mu to vyšlo, jindy pohořel. Pamatuji si, jak hrál v kasinu a vyhrál 900 tisíc korun. Majitel mu okamžitě začal nalívat a já ho varoval: ‚Přestaň a pojď domů.‘ Nedal si říct a prohrál 800 tisíc,“ uvedl Krejčí, který s ním naposledy mluvil jen pár dní před smrtí. „To už byl strašně zesláblý a už neviděl,“ povzdechl si.

Jak se dal dohromady s Dagmar Havlovou?

V osmdesátých letech byla velkou láskou Michala Peška Dagmar Havlová, v té době ještě Veškrnová. Jiskra mezi nimi přeskočila během natáčení komedie Křtiny, kterou na TV Prima můžete vidět 17. listopadu ve 12:50. „Víc asi byla zamilovaná ona než on. Michal to bral jenom jako hezký románek. V době, kdy to s Dášou doznívalo, tak měla takové malé autíčko. My jsme šli zrovna po ulici, ona jela okolo, zastavila a povídá: ‚Miško, nechceš?‘ A on, že ne, že je teď se mnou a šel. Vždycky, když na to přišla řeč, tak mi říkal: ‚Já ti ani nemůžu říct, s kým já jsem všechno spal, protože to bys mi fakt záviděl.‘ On o svých láskách vždycky s oblibou sděloval, že za ten fór to stálo,“ uzavřel Krejčí.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.