zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Miroslav Táborský úspěšně překonal rakovinu. Pod lékařským dohledem bude ještě pár let

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

David Laštovka, foto: FTV Prima, Jiří Janoušek , Vydáno: 11.10.2021
Před sedmi lety herci Miroslavu Táborskému lékaři oznámili zdrcující zprávu, že trpí rakovinou tlustého střeva. Vzhledem k tomu, že mu předtím nic nebylo a nepozoroval na sobě žádné příznaky, byl to pro něj šok. Jak se se zákeřnou nemocí vyrovnával a co mu zachránilo život? 

reklama

Rakovinu u Miroslava Táborského lékaři objevili zcela náhodou. Herec si šel zastřílet na střelnici, kde málem ohluchl. Zašel na ušní, kde mu udělali kompletní prohlídku, která ji odhalila. „Říká se, že to je dědičné, ale zrovna touto formou rakoviny u nás v rodině nikdo netrpěl. Slyšel jsem, že ji může způsobit i stres a přepracování. Jenže zrovna tomu se v herectví těžko vyhnete,“ svěřil se Miroslav Táborský v rozhovoru pro týdeník Téma.

Diagnóza vyděsila nejen jeho, ale i celou rodinu a kolegy v divadle. „Všichni se najednou šli nechat vyšetřit. Říkali mi: „Žiješ docela zdravě ve srovnání s námi a teď tohle...“ Přijít včas znamená mnohem vyšší šance na vyléčení,“ uvedl herec. 

Herec Miroslav Táborský
Autor: profimedia Herec Miroslav Táborský

Pod lékařským dohledem

Ze své vlastní zkušenosti dobře ví, o čem mluví. Také u něj bylo všechno podchyceno včas a nádor, který naštěstí nebyl zhoubný, byl vyoperován. „Ani jsem nemusel chodit na chemoterapie,“ oddechl si Táborský. Od té doby může dělat všechno tak jako dřív a ani v jídle se nijak omezovat nemusí. „Jím úplně normálně. Neexistuje studie, která by prokazovala, že rakovinu způsobuje jedna věc,“ míní herec. Zároveň ale přiznal, že pod stálým lékařským dohledem bude ještě nějaký čas. „Jezdím na kole a své výsledky pak posílám svému panu doktorovi, který je s nimi velmi spokojený. Hlídat mě prý bude ale ještě deset let,“ přiznal v roce 2014, tedy krátce poté, co nemoc úspěšně překonal. 

Miroslav Táborský překonal těžkou nemoc také díky své krásné paní
Autor: FTV Prima/ Jiří Janoušek Miroslav Táborský překonal těžkou nemoc také díky své krásné paní

Před vojnou utekl na pedagogickou školu

Málo se ví, že se jeho život mohl ubírat jiný směrem. Měl našlápnuto stát se profesionálním plavcem, pak mu ale odešla záda a se sportovní kariérou byl konec. Živit se mohl také jako učitel fyziky. Vystudoval totiž pedagogickou školu. „Hrozily mi dva roky vojny, tak jsem šel na obor, kam jsem předpokládal, že se dostanu. Jednak jsem měl fyziku ve větší míře už na střední a za druhé měla naše rodina kádrový škraloup a tehdy bylo pro takové děti těžší se dostat na humanitní obory, tak jsem si moc nemohl vybírat. Myslel jsem, že se na pedagogickou fakultu jdu uklidit, jenže jsem vydržel až do státnic. Pátý ročník jsem dodělával dálkově,“ prozradil Miroslav.

Nakonec však u něj zvítězila láska k divadlu. Na DAMU se ovšem dostal až na čtvrtý pokus. Je zkrátka vidět, že je bojovník, který se nikdy předem nevzdává a jde si za svým snem. „Jsem tak trochu paličák. Bez toho to ale nejde v žádném oboru, pokud máte něčeho dosáhnout. Tím nemyslím nějaká hodnocení a medaile, ale především spokojenost s výsledkem a zážitek z něj,“ uzavřel skromně herec, kterého nyní můžeme pravidelně vídat v seriálu TV Prima Hvězdy nad hlavou.

Petr Nárožný coby bonvivánský doktor Mrázek.

Petr Nárožný: Dlouho se nemohl smířit s tím, že jeho syn je gay

reklama

Související témata: Hvězdy nad hlavou , Miroslav Táborský , rakovina střev , diagnóza , seriál Hvězdy nad hlavou online , FTV Prima

reklama

Přečtěte si také

reklama