zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Petr Svojtka: Smrt exmanžela Jany Bouškové a Kateřiny Macháčkové je dodnes záhadou

Petr Svojtka
Autor: CTK Petr Svojtka
David Laštovka, foto: ČTK a Profimedia , Vydáno: 25.09.2021
Herec Petr Svojtka, který tragicky zemřel v pouhých pětatřiceti letech, by oslavil pětasedmdesáté narozeniny. Jeho smrt je dodnes zahalena velkým tajemstvím. Objevilo se hned několik verzí, která z nich je pravdivá? A jak na něj vzpomínají jeho osudové ženy?

reklama

O smrti talentovaného herce Petra Svojtky, který měl svůj život teprve před sebou, kolují různé zvěsti. Jedna z nich je ta, že za ni mohla jeho záliba pro adrenalinovou zábavu a svoji roli měl sehrát i alkohol. Když se v noci vracel z divadelního baru v Národním divadle, rozhodl se, že se sveze noční tramvají na spřáhlech mezi spojenými vozy. Jenže neudržel balanc, spadl a mnohatunový kolos ho usmýkal a rozdrtil. Řidič tramvaje o tragédii neměl vůbec ponětí, pozůstatků na kolejích si měl povšimnout až projíždějící taxikář... Identifikace těla proběhla podle nalezených dokladů, fyzicky totiž nebyla ani možná...

Druhá verze byla, že šlo o sebevraždu. Krátce před smrtí totiž přišel o vytouženou a slibovanou roli Hamleta, což velmi těžce nesl. Podle jeho kamaráda a kolegy, herce Jiřího Krampola bylo ale všechno jinak. „Pořád se píše o tom, že byl opilej, machroval, nastoupil na spojovací oj tramvaje, z ní spadl a tramvaj ho přejela... To je prostě blbost! Jediný problém byl v tom, že on chudák strašně špatně viděl. To byl ten důvod, že nastoupil tam, kam neměl. A to ho bohužel stálo život. Byla to nešťastná náhoda. On to byl bezvadnej kluk, je ho strašná škoda,“ sdělil nám Krampol. 

Kateřina Macháčková se synem Petrem Svojtkou
Autor: profimedia Kateřina Macháčková se synem Petrem Svojtkou

Petr Svojtka měl s Kateřinou Macháčkovou syna. Je režisér

Petr Svojtka měl velkou slabost pro herečky. Jeho první ženou byla Kateřina Macháčková, s kterou měl syna Petra, dnes uznávaného divadelního režiséra. Manželství jim vydrželo zhruba rok. „Byl to můj první a dá se říci, že i osudový muž. I když nám to tenkrát nevyšlo, ničeho nelituji. Navíc mám díky němu velkou rodinu. On měl tři děti, které jsou dnes dospělé, scházejí se a my se s nimi i jejich dětmi stýkáme a kamarádíme,“ prozradila Macháčková. 

Jana Boušková a syn Jan. Jana Janěková a dcera Jana

Další jeho láskou byla herečka Jana Janěková, s níž měl dceru Janu. A po ní Jana Boušková, s kterou měl syna Jana. Když zemřel, chlapečkovi byly pouhé dva roky. Jana se o smrti manžela dozvěděla až ráno, v den svých narozenin, od své sestry. „Ona našla lístek, který policie vylepila na dveře. Bylo na něm, ať si přijdu pro jeho tašku. Prý zvonili, ale já jsem byla v zadním pokoji a neslyšela to. Sestra měla klíče, přišla tam později, zjistila to a přinesla mi zbylé věci po Petrovi,“ zavzpomínala Jana Boušková. Ze dne na den ovdověla a zůstala na všechno sama. „Nevěděla jsem, co bude dál, ale život vám to ukáže. Právě to, že mám syna, o kterého se musím postarat a vychovat, byl takový můj hnací motor. Také moje máma mi tenkrát moc pomohla. Když se syn zeptal na tatínka, říkala jsem mu, ať počká do večera a já mu ukážu hvězdičku na obloze, a to je jeho táta,“ přiblížila herečka. 

Jana Boušková

Jana Boušková: Po náhlé smrti manžela jí do života vstoupil Václav Vydra

reklama

Související témata: Petr Svojtka , Jana Boušková , Kateřina Macháčková , Jana Janěková , smrt , úmrtí

reklama

Přečtěte si také

reklama