Celebrity

10. listopadu 2021 13:04

Tamara Fränzlová

Jiří Bartoška přiznal, že mu rakovina vzala nejen dech. Zavzpomínal na staré dobré časy

Pražské Divadlo Bez zábradlí funguje už 30 let, a to je pořádný důvod k oslavě. Narozeninová sláva se však musela obejít bez Jiřího Bartošky, jenž stál na jevišti už od jeho počátku. Velké gratulace poslal formou videonahrávky, na které přiznal, co všechno mu rakovina vzala.

Prezidentovi prestižního filmového festivalu v Karlových Varech a oblíbenému českému herci Jiřímu Bartoškovi byla v minulosti diagnostikována rakovina mízních uzlin v mezihrudí. Svůj boj s nádorovým onemocněním však vyhrál a po úspěšné léčbě se mohl v plné síle vrátit zpět k práci. Nyní na ni hořce zavzpomínal ve videogratulaci ke 30. výročí Divadla Bez zábradlí, které založil jeho kolega a dobrý kamarád Karel Heřmánek, s nímž se střetával na divadelních prknech ve hře Jakub a jeho pán.

„Jakub Fatalista! Začali jsme ho hrát v Ústí nad Labem a pak jsme ho přetáhli do Divadla Bez zábradlí. A hráli jsme ho tak dlouho, že bychom ho hráli asi až do dneška, kdybych nedostal toho ,raka‘, který mě připravil o dech a nohy,“ odstartoval ostře svou gratulaci Bartoška, který roli ve hře Jakub a jeho pán považoval za životní. „Vím, že někdo si dělá tabulku, kolikrát se to hrálo. Já ta čísla nemám, ale mám pocit a ten pocit je geniální a nahradí všechna čísla,“ pokračoval v gratulaci herec, který byl v den oslav kvůli práci mimo republiku.

A co tedy popřál herec a filmový organizátor bratrům Heřmánkovým, již od letošního ledna převzali vedení divadla po rodičích? „Mladým klukům Heřmánkovejm přeju, aby se jim dařilo, protože 30 let je poměrně hodně, to je skoro třetina existence českého státu. Tak aby měli pěkný hry a aby měli hlavně diváky. I když to nemám rád, tak říkám: Zlomte vaz!“ vzkázal na konec Josefovi a Karlovi Heřmánkovým.

Bratři převzali divadelní štafetu zejména kvůli zdravotním problémům Karla Heřmánka, u kterého se v posledních letech začala projevovat únava a velké bolesti zad. Do důchodu se ale tak úplně nechystá a na své syny bude i nadále po očku dohlížet. Herečka Dana Morávková a dlouholetá kolegyně si je jistá, že klidný důchod Karel Heřmánek nevydrží. „Já Karla znám a vím, že to nevydrží. Ono mu to nedá, aby nehrál,“ dodala s tím, že bývalý principál divadla neumí být sebelítostivý.

Třicetiny oslavilo nejen Divadlo Bez zábradlí, ale i manželství Hany a Karla Heřmánkových. Co jim přáli kolegové herci? Podívejte se na úvodní video.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.