zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jiří Bartoška trpěl stejnou nemocí jako Karel Gott. Proč se spolu rozhádali? A co ho zachránilo?

David Laštovka , Vydáno: 25.08.2021
Prezidentu filmového festivalu v Karlových Varech a oblíbenému herci Jiřímu Bartoškovi byla před několika lety diagnostikována rakovina mízních uzlin, se kterou bojoval i zpěvák Karel Gott. Oba podstoupili chemoterapie a ozařování, po nichž nádor zmizel. Zatímco několikanásobnému českému slavíkovi se zákeřná nemoc po čase znovu vrátila, Jiřímu Bartoškovi se zdravotní problémy vyhýbají. V čem tkví jeho tajemství? A kvůli čemu se na něj Mistr zlobil?

reklama

Když vášnivému kuřákovi Jiřímu Bartoškovi lékaři oznámili, že onemocněl rakovinou, hysterii nepropadal. Od začátku byl přesvědčený o tom, že se vyléčí a všechno dobře dopadne. „Byla to pro mě naprosto neznámá situace. Já jsem totiž i přes své zdravotní hříchy nikdy marod nebyl. On se ale z rakoviny dělá až moc velký strašák. Je to sice vážná nemoc, ale ne žádné mysterium. A čím víc na ni myslíte, tím hůř. Když se ji naopak snažíte ignorovat, může se urazit a jít pryč,“ prozradil herec svůj recept na uzdravení. 

Bartoška se po nemoci se nešetří a kouří dál

Boj s vážnou nemocí na jeho psychiku žádný vliv neměl. „Některé celebrity se nechávají fotit a mluví o tom, jak choroba změnila jejich pohled na život a že každé ráno, když se probouzejí, tak si uvědomí... Já žiju dál život, jaký jsem žil,“ dodal Jiří, který se po úspěšné léčbě opět naplno vrátil k práci a rozhodně se nešetří. Dokonce se nevzdal ani svých milovaných cigaret. Jen přesedlal na ty elektronické. „Hulím dál, protože mi bylo řečeno, že bych měl kouření omezit, ale ne přestat,“ uvedl herec.

Velkou oporu má ve své ženě, vystudované archeoložce Andree, se kterou letos oslavil pětačtyřicáté výročí svatby. Jejich seznámení proběhlo jako v romantickém filmu. „Jako študáci jsme s kamarádem Bolkem Polívkou kráčeli Brnem po ulici, když v tom se před námi zjevily dvě krásky. Jedna měla kanárkově žluté šortky a druhá červené,“ zavzpomínal Bartoška. Oba pánové se okamžitě zamilovali a po čase si dámy vzali za manželky. Na rozdíl od Bolka, který se po čase se Stanislavou, s níž měl prvorozenou dceru Kamilu, rozvedl, Bartoškovým manželství vydrželo a klape dodnes.

V roce 2007 se potkali na křtu Lucie Bílé Woman
Autor: profimedia V roce 2007 se potkali na křtu Lucie Bílé Woman

Karel Gott se zlobil: Bartoška mě pomlouvá!

Přestože Jiřího Bartošku a Karla Gotta, které potkala stejná choroba, spojoval vzájemný obdiv a úcta, byly doby, kdy mezi sebou měli vztahy velmi napjaté. O co šlo? Herec byl v roce 2000 přítomný na zpěvákově koncertu v newyorské Carnegie Hall. Vystoupení se mu nelíbilo, označil ho za nudné a nezajímavé, což Gotta namíchlo. „Lituji, že tam Jirka vůbec byl. Po koncertě totiž všude chodil a každému na potkání vyprávěl, že se mu to nelíbilo. Úspěch jsme měli, tak proč to pomlouvá? Všude vyprávěl, že tam bylo jen pár emigrantů. Byli jsme moc dobří přátelé, ale připadá mi, že se Jirka nějak změnil. Nevím, čím to je,“ postěžoval si tehdy Gott Blesku.

Několik let spolu nemluvili a jeden druhému se vyhýbali. Nakonec se ale sešli u jednoho stolu a všechno si vyříkali.

Karel Gott

Jak reagoval Karel Gott, když mu řekli, že umírá? Litoval jediné věci

Jiří Bartoška.

Jiří Bartoška z festivalu: Popcorn v kinech bych zakázal. Co ještě zajímalo kolegy herce?

Karel Gott se ve své knize odhalil tajemství: Můj obličej prošel rukama plastického chirurga.

Karel Gott ve své knize přiznal: Podstoupil jsem plastiku. Měl k tomu vážné důvody

Bolek Polívka

Bolek Polívka: S Karlem Gottem měli stejnou ženu! Kterou slavnou krásku svedli?

reklama

Související témata: Jiří Bartoška , Karel Gott , rakovina mízních uzlin , filmový festival , Karlovy Vary

reklama

Přečtěte si také

reklama