Karel Gott ve své knize přiznal: Podstoupil jsem plastiku. Měl k tomu vážné důvody

Zpěvákovi vždycky velmi záleželo na tom, aby na veřejnosti dobře vypadal. O svůj vzhled Karel Gott velmi pečoval. Jak prozradil ve své knize Má cesta za štěstím, plastickou operaci v životě podstoupil ale pouze jednou. A to za dosti dramatických okolností.

Karel Gott o sobě rád tvrdil, že je ze staré školy, proto měl k plastikám a umělým vylepšováním spíše odtažitý postoj. A nebýt události, která málem skončila tragicky, nikdy by žádný takový zákrok dobrovolně nepodstoupil. Ale pěkně popořádku. Jeho kamarád, zpěvák Milan Chladil, si pořídil americký vojenský džíp a nabídl se mu, že ho proveze. Karel souhlasil.

Pokud by ovšem tušil, co ho čeká, nikdy by si k němu do auta nesedl. „Milan si v něm připadal jako pravý americký voják. Čistá frajeřina! Zjevně se mi rozhodl předvést, jak ten jeho bourák jezdí, takže na náměstí Jiřího z Poděbrad pořádně sešlápl plyn. Razantně mě to přimáčklo do sedadla a jenom jsem stačil vyjeknout: „Co blbneš, Milane?“ Oběma nám došlo, že zatáčku, do které jsme se právě vřítili s nohou na plynu, nemůže vybrat. Ze všech sil ještě prudce šlápl na brzdy, ty ale jen zakvílely. Nebylo to nic platné, vůz se v prudkém nárazu s ohlušující ránou zastavil o strom a následoval zvuk tříštícího se skla,“ zavzpomínal ve své knize na hrůzostrašný zážitek Gott.

Přestože byl otřesený a v šoku, došlo mu, že je vážně zraněný. „Uvědomoval jsem si, že to byla moje hlava, která prorazila přední sklo. Vzápětí se rozhostilo ticho a já vnímal, jak se mi po obličeji rozlévá horkost. Hlavu jsem měl v jednom ohni, v ústech a na rtech jsem cítil železnou pachuť,“ popsal zpěvák. Ve tváři najednou pocítil silné brnění. „Sahám si tedy na tvář a hmatem zjišťuji, že se mi do hlavy, od spánku až po nos, zasekla část tabule čelního skla. Chytím okraj velkého střepu a snažím se ho vyndat. Táhnu, potahuji, cloumám – proboha, nejde to! Jsem v hlubokém šoku a celý se klepu jako ratlík. Vnímám Milanův hlas, jak na mě křičí, abych to nedělal, že vykrvácím,“ vybavil si Karel Gott.

Karel Gott o vlásek unikl smrti. Stačilo deset minut a nemusel tu být

Kolega, textař Jiří Štaidl, který jel hned za nimi ho okamžitě naložil do svého vozu a odvezl do nemocnice. „Během jízdy ze mě teče krve jako z vola. Není do čeho se utírat, takže to podle hrozivě zakrvácené košile a saka vypadá, že mám snad kromě řezných ran v obličeji i otevřený hrudník či dutinu břišní. Stále přidržuji do nosu a tváře zapíchnutý velký kus skla,“ přiblížil zpěvák.

Když dorazili na místo, nebyl schopný jediného slova. Sedl si na lavici urgentního příjmu chirurgického oddělení a čekal až se ho ujme zdravotní personál. „Jako v mlze jsem viděl další pacienty v čekárně, kteří ode mě odvraceli hlavu. Následně mě odvedli na operační sál, položili na stůl, lehce mě omámili a obličej umrtvili injekcí. Potom velice opatrně vyhlášený chirurg primář Sedláček vytáhl střep z mé tváře a s největší pečlivostí začal sešívat. Nešlo o žádnou maličkost, ale velkou a hlubokou řeznou ránu,“ svěřil se Karel Gott.

Od té doby se plastikám vyhýbal a Chladilovi odpustil. „On z té nehody vyvázl zcela bez škrábnutí. Nikdy mi nevysvětlil, proč tu zatracenou zatáčku nevybral. Jestli mu selhalo řízení, nebo brzdy. Podle mě zradila nadšeného majitele silného vozu rozvaha. Šlo prostě o řidičskou pýchu. Nepátral jsem po tom, nikdy jsme se o naší bouračce nebavili ani jsem mu to neměl za zlé. Chovali jsme se k sobě, jako by se nic nestalo, ale přiznám se, že na vojenské džípy jsem od té doby zanevřel. Byla to frajeřinka, která mě málem stála život,“ uzavřel Karel Gott.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.