zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Poslední léto Karla Gotta: Chtěl se rozloučit s dcerami, rodinná sešlost skončila fiaskem

David Laštovka , Vydáno: 28.07.2021
Karel Gott tušil, že ho čekají poslední prázdniny a hodlal si je užít naplno. Proto velkolepou oslavu osmdesátých narozenin s přáteli zorganizoval už měsíc před svým jubileem. A hned následující den odjel se svou rodinou na dovolenou k moři. Se všemi dcerami se pak chtěl rozloučil po návratu, rodinná oslava ale skončila fiaskem. Ve své knize Má cesta za štěstím Karel Gott detailně popsal, co všechno chtěl naposledy vidět a stihnout. A čím ho rozloučení s dětmi zklamalo.

reklama

Jeho přítel, zámožný podnikatel Leon, věnoval Karlovi krásný dar. Věděl, že už dávno do normálních aerolinek nesmí, tak mu splnil přání ještě jednou vidět moře a svým soukromým tryskáčem ho dopravil na Sardinii. „Bylo mi jedno, kam mě vezme, hlavně ať mohu ještě naposledy dýchat ten blahodárný mořský vzduch. To, že nakonec vybral Sardinii, jsem vnímal jako další bonus. Ne, že bych byl na tomto ostrově poprvé, ale nikdy mě nepřestala okouzlovat jeho krása,“ popsal ve své knize Gott.

V resortu se nacházely samostatné vilky s vlastním bazénem a soukromou pláží, Gottovi měli tu, která byla nejbližší k moři. „Ještěže zde mají k dispozici stejné golfové vozíky, jaký mám na chalupě. Nechávám se vozit zaměstnancem hotelu a pokaždé, když přejíždíme nahoru nebo dolů, si vychutnávám ten božský výhled na moře,“ přiblížil zpěvák.

K obědu a večeři se servírovaly vybrané speciality, kterým nešlo odolat. „Tělo ví nejlíp, co potřebuje, a to mé si poslední dobou říká o omega-3 mastné kyseliny. Užíval jsem si chuť k jídlu a ještě netušil, že už zanedlouho o ni zcela přijdu. Snažil jsem se nemyslet na to, co bude po mém návratu domů. Dny v nemocnici... udržovací léčba... další transfuze,“ povzdechl si Gott.

Ivana Gottová ukázala dosud nezveřejněnou fotku Karla Gotta, právě ze Sardinie:

 

Karel Gott věděl, že narozeninové setkání s dcerami je poslední

Po návratu ze Sardinie nabíral síly na další oslavy, které měl během léta ještě před sebou. Přesně v den svých osmdesátin, odjel s rodinou jako už několikrát v předchozích letech k příteli Leonovi do jeho sídla k Mariánským Lázním. „Šokoval mě obrovským dortem s dvaačtyřiceti Slavíky. Připravil slavnostní oběd, na který k mému dalšímu překvapení přizval mého svědka z Las Vegas Marka a bývalého souputníka Ladislava Štaidla,“ prozradil zpěvák.

Na konec července byla naplánovaná rodinná sešlost, která mu už několik dní, jak přiznal, nedávala spát. Měla totiž přiletět dcera Dominika s manželem Timem z Finska. „Byl jsem přesvědčený, že naše rodinné narozeninové setkání je zřejmě poslední příležitost, kdy uvidím všechny dcery pohromadě. Proto mi to nedalo a zkusil jsem se Dominiky ještě před jejím příletem zeptat, jestli by u naší rodinné oslavy nemohla být Olga Špátová s kamerou (o Karlovi Gottovi točila poslední dokument, pozn.red). Souhlasila. Byl jsem rád, že budu mít konečně ve filmu všechny své čtyři holky společně,“ uvedl Mistr.

Dominika Gottová porušila slib, který dala otci

Dominika Gottová ruší slib, který dala svému otci. Co mu tehdy odpřisáhla?

Rodinná sešlost v kompletní sestavě ho dojala, ale zároveň převládaly smíšené pocity. „Přes nezávazná témata hovoru to bylo s Dominikou a Timem zvláštně rozpačité setkání. Na Dominiku před domem čekali novináři z bulváru, se kterými plánovala jet na druhou večeři, proto se pochopitelně nikomu moc nechtělo mluvit o čemkoli závažném,“ svěřil se Gott.

Začátkem srpna ho čekala poslední oslava. „Na jednu stranu jsem už byl vyčerpaný, ale na stranu druhou jsem si uvědomoval, že je to poslední příležitost vidět se s rodinou a nejbližšími,“ uvedl. Trachtace se konala na malebném statku ve Stanovicích poblíž Karlových Varů. „Strávili jsme tam dva úžasné dny. Dopředu nebyl domluvený žádný program, jen volná zábava. Pozvali jsme tolik lidí, kolika jsem byl schopen se věnovat. Kromě dcery Lucky a mých vnuků dorazila i moje sestřenice Hanka s dcerou Karolínou, celá Ivanina rodina, pozvali jsme i pár přátel z branže, kteří se nemohli zúčastnit oslavy v Divadle na Jezerce, a několik dalších,“ přiblížil Gott. Mezi pozvanými nechyběla například Jiřina Bohdalová nebo Dagmar Havlová

Zbytek srpna strávil na chalupě v Doubici. „Jen já, rodina, příroda a jazz, který neustále posloucháme s Charlottkou. Raduji se! Dožil jsem se konce léta, kdy mohu být ještě tady,“ napsal do poslední kapitoly své knihy.

Karel Gott s dcerou Dominikou

Karel Gott dceru Dominiku zapíral. Až tragédie ho přiměla oslavit s ní Vánoce. Bylo jí devět let

Karel Gott zjistil, že trpí rakovinou v roce 2015

Rakovina Karla Gotta dojala i známého hollywoodského herce. Poslal mu vzkaz

reklama

Související témata: Karel Gott , Ivana Gottová , Charlotte Gottová , Dominika Gottová

reklama

Přečtěte si také

reklama