Celebrity

21. července 2021 06:05

Petra Kloidová

Karel Gott dceru Dominiku zapíral. Až tragédie ho přiměla oslavit s ní Vánoce. Bylo jí devět let

Karel Gott měl ke svým rodičům velmi blízký vztah, speciálně ke své matce. Jeho matka Marie se nikdy nedozvěděla, že má vnučku Dominiku. Gott se o dceru finančně postaral, čas s ní ale výrazně netrávil, tedy do doby, dokud neprožil sám lidskou tragédii, jež mu připomněla, jak je rodina důležitá.

Maminka Karla Gotta svého syna podporovala ve zpívání i v malování. Hodně mu pomohla v začátcích jeho pěvecké kariéry. V pozdějších letech si od Karla přála jediné – vnouče. O malé Dominice se však nikdy nedozvěděla.

Karel Gott ve své autobiografii Má cesta za štěstím vzpomíná, proč dcerku zamlčel. V té době se zkrátka nehodilo mít nemanželské dítě. Maminka byla navíc hodně konzervativní a Gott se s matkou svého dítěte, tanečnicí Antonií Zacpalovou, ženit rozhodně nechtěl. Za svůj tehdejší postoj až do konce života trpěl výčitkami svědomí.

Smrt rodičů změnila všechno

Gott se v roce 1976 připravoval na svůj koncert v Düsseldorfu, když nečekaně zazvonil telefon. Otec mu do telefonního sluchátka oznámil, že jeho milovaná matka je mrtvá. „Kájo, maminka zemřela. Stalo se to po obědě u stolu v Jevanech. Padla jí hlava na stůl, asi zástava srdíčka.“ Bylo 4. prosince a zpěvák měl pár hodin před koncertem, který chtěl okamžitě zrušit a vyrazit domů. Tatínek ho však ubezpečil, že všechno zařídí sám. Karel Gott tak vystoupil v nejhorší den svého života před zástupy lidí, aby jim předal radost, kterou dlouho poté sám nenalézal. Smrt maminky odstartovala náročné životní období.

Na konci sedmdesátých let se zhoršil fyzický stav i jeho otce, kterého si nastěhoval domů. V roce 1982 se tatínkovy problémy s ledvinami výrazně zhoršily. Když byl zpěvák pryč, staral se o bývalého dělníka ze Škodovky jeho kamarád z Jevan. Ten také Gottovi zavolal, že otec 20. prosince zemřel. Bylo to těsně před jeho vánočním koncertem v Lucerně. I ten na počest svého otce odzpíval.

První Vánoce s Dominikou

Začátek osmdesátých let byl pro Karla Gotta nejtěžší období, tehdy čelil pomluvám kvůli podepsané Antichartě, osočování nebo vydírání a na všechno zůstal sám. Po smrti otce neměl ani s kým slavit Vánoce. Poprvé pocítil touhu oslavit je se svou dcerkou. Malé Dominice bylo v té době už devět let, ten rok jí zemřel dědeček, kterého nikdy neviděla. „Cestou mě sžíraly výčitky, že jsem ji tátovi nikdy neukázal. Dodnes mě také mrzí, že jsem si uprostřed neustálého shonu nenašel více času, abych si s tátou popovídal jako muž s mužem,“ prozradil v autobiografii.

Dceru Dominiku podporoval celý život. „V životě mi pomohl mockrát. Když jsme třeba několik měsíců měli s Timem finanční krizi, táta nás podporoval... Vždycky se ke mně choval úžasně. Ještě loni v červnu mi dal k narozeninám velmi štědrý dárek. Jsem mu za všechno moc vděčná,“ prozradila Dominika Gottová.

Sdílejte článek
Štítky Karel Gott Vánoce rodiče Dominika Gottová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.