zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Rakovina Karla Gotta dojala i známého hollywoodského herce. Poslal mu vzkaz

Lenka Nováková , Vydáno: 23.07.2021
Karel Gott si v roce 2015 vyslechl tragickou zprávu, že trpí rakovinou mízních uzlin. S rakovinou bojoval statečně a na nějaký čas ji přemohl. Během náročného boje mu byla oporou manželka Ivana s dcerami. V těžkých chvílích ho ale podpořil i známý hollywoodský herec.

reklama

Druhého listopadového dne v roce 2015 se Česká republika dozvěděla, že její pěvecký idol trpí rakovinou. Lékaři u Karla Gotta diagnostikovali takzvaný Non-Hodgkinův lymfom. To, že zpěvák trpí rakovinou, lékaři objevili při operaci náhlé příhody břišní, které se tehdy šestasedmdesátiletý zpěvák podrobil.

Karel Gott musel během jednoho roku podstoupit šest náročných cyklů chemoterapie. Svůj niterný boj s rakovinou nijak detailně nepropíral, českou veřejnost však vždy uvědomil, jak si vede. Velkou chuť bojovat a žít mu dodávaly hlavně malé dcery Charlotte Ella a Nella Sofie.

Rodina Karla Gotta
Autor: profimedia Rodina Karla Gotta

Michael Douglas na Bertramce

Během náročné léčby Karla Gotta podpořil i hollywoodský herec a režisér Michael Douglas. Douglas totiž před lety chodil dva roky s Ivanou Gottovou. Ivanka se s hollywoodským idolem potkala v roce 1996 v San Franciscu, kde hlídala děti. Když v roce 2014 přijel Douglas natáčet do Prahy snímek V utajení, zastavil se za svou starou láskou na Bertramku. Za Prahu dojel taxíkem, ale první dojem z příjezdu hollywoodské hvězdy si tenkrát víc užili sousedé Gottových. „Přijel k nám na oběd, spletl si dům a zazvonil vedle. Sousedé vyšli ven a nestačili se divit,“ vzpomíná v autobiografii Má cesta za štěstím Gott.

Michael Douglas ve snímku V utajení, který točil částečně v Praze v roce 2014
Autor: Lionsgate Michael Douglas ve snímku V utajení, který točil částečně v Praze v roce 2014

Karel si s Michaelem Douglasem padli do noty, oběd se protáhl až do noci. Druhý den herec rodině poslal děkovný dopis a Ivaně krásné květiny. 

Slova útěchy od Douglase Gottovi pomohly

Karel Gott vzpomínal na to, že téma hovoru pro ně tehdy byla i Douglasova rakovina, kterou mu lékaři diagnostikovali v roce 2010 v pokročilém stádiu. Herec během léčby rakoviny jazyka zhubl dvacet kilogramů, v roce 2011 oznámil, že nad nemocí zvítězil. Karel Gott ještě netušil, že za rok po věcném hovoru s Douglasem bude řešit něco podobného. Po náhlé operaci mu lékaři sdělili, že měl v břiše nádor. „Spal jsem dobrých čtyřiadvacet hodin. Poté, co jsem se probudil, moje žena seděla naštěstí u mé postele. Držela mě za ruku a já si znovu uvědomil svou vážnou diagnózu. Byl jsem tak rád, že nejsem sám,“ píše v autobiografii.

V době krize ho podržel i Michael Douglas. „V době, kdy ta strašná chvíle přišla, mi Michael namluvil velmi laskavé a útěšné přání,“ prozradil Gott.

Karel Gott s dcerou Dominikou

Karel Gott dceru Dominiku zapíral. Až tragédie ho přiměla oslavit s ní Vánoce. Bylo jí devět let

reklama

Související témata: Karel Gott , rakovina , Micheal Douglas , Ivana Gottová

reklama

Přečtěte si také

reklama