Celebrity

23. července 2021 06:00

Petra Kloidová

Rakovina Karla Gotta dojala i známého hollywoodského herce. Poslal mu vzkaz

Karel Gott si v roce 2015 vyslechl tragickou zprávu, že trpí rakovinou mízních uzlin. S rakovinou bojoval statečně a na nějaký čas ji přemohl. Během náročného boje mu byla oporou manželka Ivana s dcerami. V těžkých chvílích ho ale podpořil i známý hollywoodský herec.

Druhého listopadového dne v roce 2015 se Česká republika dozvěděla, že její pěvecký idol trpí rakovinou. Lékaři u Karla Gotta diagnostikovali takzvaný Non-Hodgkinův lymfom. To, že zpěvák trpí rakovinou, lékaři objevili při operaci náhlé příhody břišní, které se tehdy šestasedmdesátiletý zpěvák podrobil.

Karel Gott musel během jednoho roku podstoupit šest náročných cyklů chemoterapie. Svůj niterný boj s rakovinou nijak detailně nepropíral, českou veřejnost však vždy uvědomil, jak si vede. Velkou chuť bojovat a žít mu dodávaly hlavně malé dcery Charlotte Ella a Nella Sofie.

Michael Douglas na Bertramce

Během náročné léčby Karla Gotta podpořil i hollywoodský herec a režisér Michael Douglas. Douglas totiž před lety chodil dva roky s Ivanou Gottovou. Ivanka se s hollywoodským idolem potkala v roce 1996 v San Franciscu, kde hlídala děti. Když v roce 2014 přijel Douglas natáčet do Prahy snímek V utajení, zastavil se za svou starou láskou na Bertramku. Za Prahu dojel taxíkem, ale první dojem z příjezdu hollywoodské hvězdy si tenkrát víc užili sousedé Gottových. „Přijel k nám na oběd, spletl si dům a zazvonil vedle. Sousedé vyšli ven a nestačili se divit,“ vzpomíná v autobiografii Má cesta za štěstím Gott.

Karel si s Michaelem Douglasem padli do noty, oběd se protáhl až do noci. Druhý den herec rodině poslal děkovný dopis a Ivaně krásné květiny.

Slova útěchy od Douglase Gottovi pomohly

Karel Gott vzpomínal na to, že téma hovoru pro ně tehdy byla i Douglasova rakovina, kterou mu lékaři diagnostikovali v roce 2010 v pokročilém stádiu. Herec během léčby rakoviny jazyka zhubl dvacet kilogramů, v roce 2011 oznámil, že nad nemocí zvítězil. Karel Gott ještě netušil, že za rok po věcném hovoru s Douglasem bude řešit něco podobného. Po náhlé operaci mu lékaři sdělili, že měl v břiše nádor. „Spal jsem dobrých čtyřiadvacet hodin. Poté, co jsem se probudil, moje žena seděla naštěstí u mé postele. Držela mě za ruku a já si znovu uvědomil svou vážnou diagnózu. Byl jsem tak rád, že nejsem sám,“ píše v autobiografii.

V době krize ho podržel i Michael Douglas. „V době, kdy ta strašná chvíle přišla, mi Michael namluvil velmi laskavé a útěšné přání,“ prozradil Gott.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.