Celebrity

24. května 2021 21:10

David Laštovka

Dagmar Havlová září štěstím! Je opět zamilovaná?

Od smrti prvního českého prezidenta Václava Havla letos uplyne deset let. Přestože nejeden škarohlíd jízlivě předpovídal, že vdova Dagmar Havlová bez mužského objetí dlouho nezůstane, opak je pravdou. Bývalá první dáma si do svého života ani po tak dlouhé době zatím dalšího muže nepustila. Nebo ano?

Dagmar Havlová se místo navazování nových vztahů upnula na svá vnoučata, devítiletou Stellu a dvanáctiletou Sofii, se kterými se snaží trávit každý volný čas. Právě ony ji znovu dělají šťastnou.

„Chci si jich užít co nejvíce. Jsou roztomilé, chytré, krásné a je s nimi legrace. Doufám, že i já jim něco předávám. Alespoň bych si to moc přála,“ svěřila se Dagmar, která se v holčičkách vidí. „Říkají, že starší Sofie je mi hodně podobná, má po mně velkou pusu. Mladší Stella mi zase konkuruje svým naturelem a temperamentem,“ dodala hrdá babička. Že by ji některá z vnuček jednou následovala a stala se herečkou, moc reálně však nevidí.

„To dcera nechce v žádném případě. Třeba teprve nedávno se ve škole dozvěděly, kdo je jejich babička a že jsem herečka. Úspěšně se před nimi tají mé pohádky a dětské filmy, které jsem natočila, aby právě nešly v mých šlépějích,“ poznamenala s úsměvem.

Měsíc před odchodem na věčnost se Václav Havel obklopil patronem dobré smrti

Co se týče milostného života, vypadá to, že žádná nová láska na obzoru není. Srdce jí stále bije pro zesnulého manžela, se kterým se poprvé seznámila v roce 1989 v Lucerna Baru na oslavách divadla Semafor. „Pokukovali jsme po sobě, pan Jiří Suchý si toho všiml a zeptal se mě, zdali bych se chtěla s panem Havlem seznámit. Samozřejmě jsem neváhala ani na vteřinu,“ zavzpomínala na osudový moment Dagmar.

Jeho odchod je pro ni stále velmi citlivé téma. Oba přitom tušili, že poslední den se nezadržitelně a neúprosně blíží. Měsíc před svým skonem si Václav ke dveřím postavil sochu svatého Josefa, který je patron dobré smrti. O ní ve smyslu toho, co je po životě na této zemi, spolu prý hovořili, o pohřbu nikoliv. „Vzdáleně jsme na to narazili jednou večer u vína, když mi Vašek spíše z legrace začal kreslit, kdo bude kde napsaný na náhrobku rodinné hrobky. Nad Olgou že bude on, ukazoval mi, kde budu já a kde Ivan a jeho Dáša. Šlo o to, že jsem jednou před Vaškem řekla, že chci být pohřbená u tatínka v Brně a on s tím nesouhlasil. Říkal, že jsem jeho žena, takže i po smrti budu s ním,“ prozradila v jednom z rozhovorů.

O všechny životní lásky už Dagmar Havlová přišla

V životě Dagmar Havlové hráli významnou roli ještě dva muži. Herec a později novinář Radvít Novák, s kterým se znala od čtrnácti let. Byl jejím vzorem a během studií na JAMU jí velmi pomáhal. Po škole se vzali, přestěhovali do Prahy a narodila se jim dcera Nina. Manželství vydrželo pět let, ale přáteli zůstali až do konce jeho života. Zemřel před šesti lety, bylo mu třiašedesát let.

Velkou lásku prožila také s o šest let mladším hercem Michalem Peškem. Jiskra mezi nimi přeskočila během natáčení komedie Křtiny. Bylo to tajemství, které po letech propálil až Peškův blízký kamarád Václav Upír Krejčí. „Víc asi byla zamilovaná ona než on. Michal to bral jenom jako hezký románek. V době, kdy to s Dášou doznívalo, tak měla takové malé autíčko. My jsme šli zrovna po ulici, ona jela okolo, zastavila a povídá: „Miško, nechceš?“ A on, že ne, že je teď se mnou. Vždycky, když na to přišla řeč, tak mi říkal: „Já ti ani nemůžu říct, s kým já jsem všechno spal, protože to bys mi fakt záviděl.“ On o svých láskách vždycky s oblibou sděloval, že za ten fór to stálo,“ přiblížil Krejčí. Ani Pešek se dlouhého věku nedožil. Zemřel v pouhých třiapadesáti letech na rakovinu plic.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.