Celebrity

31. ledna 2022 06:10

David Laštovka

Ladislav a Jiří Štaidlovi: Ženy je milovaly. Kdo z nich randil s Ivanou Trump a Dádou Patrasovou?

Hvězdné trio Štaidl, Gott, Svoboda

Od smrti hudebníka Ladislava Štaidla uplynul smutný rok. Jaký vztah měl se svým o dva roky starším bratrem Jiřím, textařem velkých hitů, který tragicky zemřel v pouhých třiceti letech? Oba spojovala láska k muzice a také ke krásným ženám.

Ladislav Štaidl byl úspěšný člověk. Za totality spolupracoval s Karlem Gottem, kterému skládal písničky a doprovázel ho se svým orchestrem. Podařilo se jim vystoupit na výsluní tehdejší československé pop music a prorazit až na Západ. Po revoluci, když pověsil muziku na hřebík, se zase ukázal jako zdatný obchodník. Začal podnikat a vydělal velké peníze. Zatímco v profesním životě se mu dařilo, v soukromí už k němu osud tak přívětivý nebyl.

Největší ranou byla smrt milovaného bratra Jiřího. Ti dva byli jako jedna duše a bez sebe neudělali ani krok. Když se Jiří snažil jako textař prorazit, byl to právě Ladislav, který mu pomohl a vyšlapal cestičku. Právě díky němu dostal Jiří šanci v proslulém divadle Semafor, kde napsal svoje první texty. A právě to byl pro něj odrazový můstek ke slávě.

Jiří Štaidl miloval krasobruslařku Hanu Maškovou

Z jeho pera začaly záhy padat první velké hity, které se postupem let staly nesmrtelnými. Jen namátkou: Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, Lady Carneval, Kávu si osladím, Lásko má já stůňu či Pátá. Nenadálou slávu a uznání si užíval po svém. Byl to bohém, který miloval rychlá auta a krásné ženy. Jeho velkou láskou byla krasobruslařka Hana Mašková, s kterou se seznámil na koncertě Karla Gotta. Sportovkyně byla Mistrova fanynka.

Pro oba to bylo až osudové setkání. Najednou zjistili, že život není jen o sportu nebo o hudbě, ale také o lásce. Jejich vztah trval tři roky, dokonce měli v plánu se vzít. Jejich cesty se ale nakonec rozešly. Hanu pracovní aktivity zavály do Francie, Jiřího do Německa.

Kdo byly milenky Jiřího a Ladislava Štaidlových?

Podruhé se Jiří Štaidl zamiloval do lyžařky Ivany Zelníčkové, která se později provdala za budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa. Po ní pak začal randit s Dagmar Patrasovou. „Bylo mi sedmnáct, jemu devětadvacet. Přede mnou chodil s krasobruslařkou Hanou Maškovou, pak s Ivanou Zelníčkovou. S ní se ale pořád hádal. Do Zelníčkové jsem se nějak prolnula já,“ svěřila se Patrasová v knize Fenomén Dáda.

Mezi milenky Ladislava Štaidla zase patřila zpěvačka Jitka Zelenková, herečka Mahulena Bočanová nebo tehdy začínající zpěvačka Darinka Rolincová.

Ale zpátky k Jiřímu. Na svoji první lásku, Hanu Maškovou nikdy nezapomněl a pořád ji měl v srdci. Když její život předčasně ukončila tragická dopravní nehoda, zhroutil se mu svět. Bylo jí pouhých dvaadvacet let. Přestože už spolu netvořili pár, těžce to nesl. V té chvíli ještě netušil, že stejný osud za pouhý rok a půl poté potká i jeho. Když ve svém novém Renaultu uháněl navštívit rodiče do Jevan, narazil do svodidel, vyletěl z auta ven a na místě zemřel.

Karel Gott: Když zemřel, utrhlo mi to kousek srdce

Zbytečná bratrova smrt Ladislava Štaidla zdrtila. „Když nastal ten příšernej den, byl to nepopsatelný šok. Dostával jsem se z toho nesmírně dlouho. Byl jsem opravdu v těžké depresi. Asi to tak ale mělo být. Také proto toho během krátké doby napsal neuvěřitelně mnoho,“ líčil ve svých pamětech Ladislav Štaidl.

Karel Gott, který s oběma bratry úzce spolupracoval, během života naznačil, že měl blíže k Jiřímu. „Byli jsme si natolik blízcí, že můžu říct, že mě znal lépe než moji rodiče. Když zemřel utrhlo mi to kousek srdce. Byl to kamarád, a to můžu říct jen o pár lidech,“ vzpomínal Mistr v dokumentu Karel.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.