Celebrity

22. srpna 2021 06:05

David Laštovka

Jak reagoval Karel Gott, když mu řekli, že umírá? Litoval jediné věci

Přestože rakovinu napoprvé porazil a nádor zmizel, měl se zpěvák Karel Gott stále na pozoru. Tušil, že může kdykoliv udeřit znovu. Čistý bez diagnózy, jak se svěřil ve své knize Má cesta za štěstím, zůstal pouze rok a půl. Lékaře pak zaskočil přímým dotazem, kolik času mu ještě zbývá. Jejich odpověď ho naprosto zdrtila. 

Od prosince 2017 se Karel Gott začal potýkat s novou diagnózou – onemocněním krvetvorby. Příznaky? Nedostatek červených krvinek způsobující velkou dušnost a těžkou únavu. „Bylo mi řečeno, že od nynějška už budu závislý na transfúzích. Nastudoval jsem si, že s touto diagnózou se žije v průměru dva roky, totiž pokud u pacientů nelze provést transplantaci kostní dřeně, což v mém případě nepřicházelo v úvahu. Tyto šokující informace jsem se dočetl, ale nedal na sobě nic znát. Nikomu. Prožíval jsem zvláštní rozdvojení mysli. Velmi dobře jsem si byl vědom, že horní baňka mých přesýpacích hodin se neúprosně vyprazdňuje. Moc času mi nezbývá,“ popsal Gott.

Očekávání nejhoršího nezabránilo šoku z tvrdé reality

listopadu 2018 přišla ještě horší, doslova zdrcující zpráva. „Pan profesor si mě s manželkou pozval do své kanceláře, a to už jsem tušil, že je zle. Nebyl v místnosti sám, seděl tam spolu s mým ošetřujícím lékařem, primářem Kořenem. Primář Kořen mlčel, nechal mluvit profesora Trněného. Chápal jsem, že i on potřeboval oporu, tak jako já měl po boku svou ženu držící mou ruku ve své. Profesor Trněný mi oznámil, že léčba přestala být účinná a to zcela! Pochopil jsem a odvážil se zeptat: „Kolik času mi zbývá, pane profesore?“ Na přímou otázku jsem čekal přímou odpověď. Do té doby jsem se takto na rovinu nikdy nezeptal a profesor byl mým dotazem zjevně zaskočen. „Pane Gotte, je mi to moc líto, ale medián je šest měsíců.“ I když jsem nějak podvědomě očekával, že cosi drsného přijít musí, jakmile ortel slyšíte z úst svého lékaře, kterému důvěřujete už několik let, je to strašný šok. Dech se vám zastaví,“ svěřil se zpěvák.

Kdybych nemohl držet Ivanku za ruku, sesypal bych se

Jeho žena se v tu chvíli dala do pláče, on byl prý rád, že sedí, a ještě hlouběji se zabořil do křesla. „Rozklepala se mi kolena, ale nebrečel jsem, jen jsem se snažil tu informaci nějak přijmout či zpracovat. Jedno si ale pamatuji přesně: kdybych v tu chvíli nemohl svou ženu držet pevně za ruku, úplně bych se sesypal,“ vylíčil Gott. V hlavě se mi honila spousta otázek. „Pragmaticky jsem se profesora zeptal: ‚A co moje narozeninová oslava v 02 areně? Je plánována na červen.‘ ‚Být na vašem místě, asi bych to zrušil,‘ doporučil profesor Trněný. Pochopil jsem... Ivana mě svým studiem na Akademii léčivé výživy tak zblbla, že jsem se profesora tehdy odvážil zeptat, zda by se zdravější stravou ještě nedalo leccos zachránit. ‚Já bych vám radil, pane Gotte, abyste si užíval a dopřával všeho, co vám dělá radost.‘ Věděl jsem, že je konec,“ dodal zpěvák.

Jediná lítost v životě Karla Gotta

Když přijel domů, začal přemýšlet nad tím, co v životě promeškal a nedokázal stihnout. „Pochopitelně je mnoho věcí, které jsem mohl udělat lépe. Mohl jsem řešit věci jinak, aby výsledek byl lepší. Ale je to nesmysl, protože dneska si říkat: ‚Kdybych udělal tenkrát tohle, tak by...‘ Ne. Takhle to všechno mělo být. Snad až na to, že jsem se měl více věnovat svým rodičům,“ uzavřel Karel Gott.

KAREL GOTT PODSTOUPIL PLASTIKU. MĚL K TOMU VÁŽNÉ DŮVODY

KAREL GOTT DCERU DOMINIKU ZAPÍRAL. AŽ TRAGÉDIE HO DONUTILA OSLAVIT S NÍ VÁNOCE

DOMINIKA GOTTOVÁ RUŠÍ SLIB, KTERÝ DALA SVÉMU OTCI

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.