Celebrity

19. listopadu 2021 06:05

Jiřina Köppelová

Tajemství Mira Žbirky a Mariky Gombitové: Milenci, nebo jen kolegové? Objevil se záhadný vzkaz

O Miroslavu Žbirkovi a Marice Gombitové se tradovalo, že kdysi bývali milenci. Jaká byla realita? Pojila je skutečně láska nebo jen pracovní vztah? Slovenská zpěvačka, která je už čtyřicet let po vážné autohavárii upoutána na invalidní vozík, poslala Mekymu do nebe velmi emotivní vzkaz.

Svoje hudební kariéry začali budovat téměř současně. Začínali vystupovat se slovenskou skupinou Modus a postupem let společně nazpívali řadu nesmrtelných duetů, ať už to byla píseň V slepých uličkách či Nespalme to krásné v nás. Celý život k sobě měli velmi blízko a vždy o sobě mluvili s láskou a úctou. Není divu, že nečekaná smrt známého hitmakera Mariku velmi zasáhla. „Můj drahý Meky, velmi mi budeš chybět. Jsi v mém srdci navždy. S láskou Tvoje princezna,“ napsala emotivně zpěvačka na svou sociální síť.

Láska nebo pracovní vztah?

Že by mezi nimi bylo někdy něco víc a přeskočila pomyslná jiskra, však oba vždycky rázně popírali. Marika dokonce vzpomínala, že když se spolu poprvé ocitli na jednom pódiu, přepadla ji tréma. „Meky na mě působil dost rezervovaně,“ vybavila si. Přestože spolu trávili hodně času na cestách, přespávali po hotelích, k ničemu prý nedošlo. „Možná nás to někdy napadlo, ale drželi jsme to v platonické rovině,“ uvedla zpěvačka pro časopis Téma.

Svoji roli možná sehrálo i to, že Žbirka byl v té době zadaný a měl rodinu. „Marika byla odjakživa přitažlivá žena a měla mnoho fanoušků a nápadníků. Já už jsem byl ženatý a měl jsem malou dceru Denisu. Občas se mi stávalo, že mě jiní žádali, abych je seznámil s Marikou. Nejznámější byl zpěvák skupiny Boney M, kterému se Marika hrozně líbila. Řekl jsem mu tehdy, že si to musí zařídit sám. Poprvé jsem Mariku viděl v roce 1976 na první zkoušce Modusu a okamžitě mě zaujala jako výrazná a osobitá zpěvačka. Měla charisma a také velký podíl na úspěchu skupiny Modus. Postupně se z ní stala velká profesionálka a já se vždycky těším na spolupráci s ní,“ svěřil se během života Žbirka autorovi článku.

S Gombitovou si dokonce na začátku osmdesátých let zahráli ústřední dvojici ve filmovém muzikálu s názvem Neberte nám princeznú. „Byla to příjemná práce, až na to brzké vstávání, to jsem neměl rád. Ještě hůř na tom byla Marika, která na place musela být už ve čtyři ráno, protože jí museli udělat účes. Zajímavé bylo, že Marice hrál otce Luděk Sobota a matku Marie Rottrová. Užili jsme si spoustu legrace. Museli jsme předstírat, že je venku teplo, když nebylo. Zimu, když naopak teplo bylo. Panovala uvolněná atmosféra, všechno bylo bezprostřední, žádný stres. Člověk ani neměl pocit, že hraje ve filmu,“ zavzpomínal Miro Žbirka.

ZDROJ: časopis TÉMA a archiv autora článku


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.