Celebrity

13. května 2021 22:05

Petra Kloidová

Meky Žbirka je se svou ženou třicet tři let: Vlezla mi do šatny. Stále mi dluží rozhovor

7 pádů Honzy dědka (11) - Žbirkovi

Slavný československý zpěvák Meky Žbirka letos s manželkou oslaví třiatřicet let manželství. Kateřinu, díky které vznikla slavná píseň Katka, dělí od Mekyho čtrnáct let. Poznala ho na gymnáziu a doteď mu dluží rozhovor. Jejich vztah měl několik velice romantických momentů. Kateřina v osmnácti letech psala do školního časopisu a asi by ji ani nenapadlo, že díky tomu pozná svou životní lásku.

„Za naše seznámení může režisér pořadu 7 pádů Honzy Dědka Vojta Nouzák. Je to můj spolužák z gymplu, spolu jsme dělali do školního časopisu rozhovory se známými lidmi. Došlo na Mekyho a jeho koncert v Lucerně. Vojta Nouzák je ale fanatický fotbalový fanoušek, fandí Slávii, a zrovna se hrál fotbal, když se měl dělat rozhovor s Mekym. Tak mě poslal samotnou – a takhle to dopadlo. Moje babička bydlela v Lucerně nad velkým sálem a já jsem znala zadní cestičky, které vedou do sálu. Dostala jsem se až k šatně, byla jsem docela drzá, bylo mi osmnáct. Zaklepala jsem – a on tam stál,“ vzpomíná na osudové chvíle svého života Kateřina Žbirková.

„Tam byl šťastný moment, protože jsem se zrovna převlékal. První dojem byl fantastický. To si rád myslím. Vyhodnotil jsem to tak, že je to domluvené, tak jsem ten rozhovor slíbil. Dodneška neproběhl. Doteď čekám na otázky,“ vtipkuje Meky Žbirka.

Proč k nám volá Meky Žbirka?

Dvojice spolu chodila tajně, Katka svoji známost tajila i před rodiči. Měli štěstí, že v té době neexistoval bulvár, jejich vztah po roce prozradily časté telefonáty Mekyho z Bratislavy, který se představoval rodičům jiným jménem.

„Když volal k nám domů, představoval se jménem bubeníka Petera Nagye. Asi po roce to bylo rodičům divné. Když byla venku písnička Katka, táta se zeptal, proč k nám pořád volá Miro Žbirka,“ vzpomíná Kateřina, která se po letech stala i Mekyho manažerkou. Rodiče se o Kateřinu zpočátku báli, tvrdili, že muzikant má v každém městě jednu takovou Katku. Meky ale brzy ukázal, že to s mladičkou studentkou myslí vážně.

Pozdvižení na maturitním plese jako z filmu

Za zásadní okamžik jejich vztahu považuje Žbirka jeho spontánní nápad přijet na Katčin maturitní ples bez ohlášení. Katce tak slavný zpěvák připravil scénu jako z romantického filmu.

„Byl jsem v Bratislavě a řekl jsem kamarádovi, jestli by mě nevzal do Prahy, bez mrknutí oka řekl, že jedem. Dorazil jsem a najednou jsem stál v Lucerně, začalo to tam šumět. Na pódiu v té době hrála studentská kapela Žentour,“ vzpomíná Žbirka. Katka o ničem netušila, její spolužačky byly u vytržení.

Manželka Mekyho Žbirky se umí vypnout

Československý pár se po čtyřech letech vztahu vzal, letos slaví třiatřicet let spokojeného manželství. Kateřina se o Mekyho stará i jako manažerka, což si zpěvák pochvaluje. Není to prý žádná generálka.

„Generál by byla ve chvíli, kdyby to bylo nedobrovolné. Pro mě je třeba se koncentrovat na psaní písní. Když vám někdo pomůže s manažerskými věcmi, tak to je fantastický dar. A hlavně je to někdo, komu můžete důvěřovat,“ prozradil Žbirka pořadu Showtime. Odhalil i tajemství tak dlouhého vztahu, jeho paní totiž dokáže vypnout, když vykonává náročnou manažerskou profesi, zatímco na ni muzikant neustále mluví.

„Pravděpodobně má nějaký vypínač a tím pádem si nelezeme na nervy. Já si musím akorát dávat pozor, abych každý druhý den nemluvil o Beatles,“ komentuje svoje manželství zpěvák.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.