Celebrity

11. listopadu 2021 16:00

Gabriela Kolinová

Miro Žbirka měl obrovskou vůli žít. O své zdraví v posledních letech pečoval každý den

Zesnulý zpěvák se o své zdraví velmi staral. Jeho životospráva na rozdíl od jiných slavných hudebníků byla vzorná. Nekouřil, nepil tvrdý alkohol a každý den poctivě cvičil. Doufal, že si tím život, který tolik miloval, prodlouží. Bohužel, osud byl proti.

Svůj životní styl zpěvák Miroslav Žbirka zásadně změnil před šedesátkou. Snažil se víc hlídat, šetřit se, začal jíst zdravě a cvičit. „Už nějaký čas každé ráno cvičím takzvaných Pět Tibeťanů. Jedná se o pět jednoduchých cviků, je to výborné na páteř. Ale třeba posilovna mi nic neříká, to nemusím,“ líčil.

Výrazně omezil i alkohol, kterému ale nikdy příliš neholdoval. „Dávám si předsevzetí, že si třeba večer nedám ani jednu skleničku červeného vína. Ale večer už to člověk vidí jinak (smích). Já jsem se ale vždycky držel zkrátka. I když jsme jeli náročné turné, z mejdanů jsem byl ten první, co odcházel do hotelu. A raději si šel číst knihu. To až nad ránem mě budili naši technici z vedlejšího pokoje, kteří s děvčaty vyřvávali Biely kvet (jeho slavná píseň, pozn. red.). I dnes se každopádně snažím držet na uzdě, nedat si za den pět káviček a nevypít tři litry vína. Jak říkám všeho s Mirou,“ popisoval s úsměvem.

Cítil se ve skvělé formě. „Stále mám spoustu energie. Dokonce mě překvapuje, že na koncertech se pohybuji tak, jako nikdy předtím. A dostávám se do euforie. I hlasivky mně zatím slouží, a to mě všichni strašili, že časem hlas odejde. Naštěstí to tam pořád mám. Do důchodu se ještě rozhodně nechystám.“

Bohužel, Miro Žbirka 10. listopadu zemřel na opakovaný zápal plic.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.