Celebrity

11. listopadu 2021 06:05

Gabriela Kolinová

Matěj Ruppert se s Mekym Žbirkou viděl těsně před smrtí. Co o něm řekl?

Smrt hitmakera Miro Žbirky způsobila na české a slovenské hudební scéně doslova šok. Kolegové smutné zprávě nemohou uvěřit. Zpěvák Matěj Ruppert byl jedním z posledních, který se zesnulým zpěvákem spolupracoval. Ani ve snu by ho nenapadlo, že se vidí naposledy.

Matěj Ruppert s kapelou Monkey Business byl v září hostem pořadu Miroslava Žbirky. Společně si i zazpívali. Meky hýřil dobrou náladou a byl ve skvělé kondici. „Pro mě je to strašná rána. Šok. Nemohu tomu stále uvěřit. Byl mladej, 69 let pro mě není žádné stáří, navíc u tak vitálního člověka. Mluvím o tom proto, že jsme ani ne před dvěma měsíci byli hosty jeho pořadu a byl naprosto úžasný. Zpíval s námi písničku Katrin a musím říct, že s tak mladistvým elánem, s tak plným krásným hlasem v originální tónině, žádný náznak jakéhokoliv stáří nebo něčeho takového. Zpíval jako dvacetiletý kluk, byl plný energie. Proto je pro mě těžké uvěřit a přijmout ten fakt, že už není mezi námi. Je to pro mě nepochopitelné,“ povzdechl si Matěj Ruppert.

Matěj Ruppert: Na ochod Gotta jsme se připravovali, měl i věk. Tohle je šok

Smrt legendy české a slovenské pop music ho velmi zasáhla. „Třeba u pana Gotta, i když o tom se mi také těžko hovoří, tam jsme dejme tomu trochu pozorovali určité zdravotní komplikace a potíže, které ho provázely ten poslední rok. Na jeho odchod jsme se v uvozovkách mohli třeba trochu připravit, přece jen měl už určitý věk. I když na to se asi připravit nikdy nedá. Ale v tomto případě je to naprosto šokující,“ dodal Ruppert.

Pro Žbirku má jen slova obdivu a uznání. „Kromě toho, že to byl fantastický zpěvák, muzikant a skladatel, tak to byl také nesmírně milý, vlídný člověk s úplně úžasným smyslem pro humor a bude mi strašně chybět. Nikdy nezapomenu na to, že jsem měl to štěstí, že jsem s ním párkrát osobně viděl a měl tu čest být alespoň chvíli v jeho blízkosti. Dalo se s ním hodiny povídat o jakýchkoliv tématech. Měl v sobě ještě jednu úžasnou věc, aniž by se jakkoliv hudebně i lidsky podbízel, tak ho měli všichni rádi. Měl v sobě zvláštní klid a vlídnost. Nikdy jsem neslyšel, že by někoho pomlouval, když už tak vtipem, důvtipem, nikdy to nebylo zlý. Považoval jsem ho za jednoho z nejslušnějších a nejlepších lidí v branži, v kultuře, se kterým se měl čest se potkat. O důvod víc, proč tak truchlím,“ svěřil se zpěvák.

Vašo Patejdl z Elánu: Netušil jsem, že je to tak vážné

Zdrcen je i hudebník a člen skupiny Elán Vašo Patejdl, který s Miroslavem Žbirkou vyrůstal. „Jsem z toho zničený. Přiznám se, že se mi teď těžko něco říká. Je to pro mě šok a chvíli bude trvat, než se z toho vzpamatuju. Měli jsme spolu vystupovat 6. listopadu jako hosté na narozeninovém koncertu houslisty Jaroslava Svěceného. Meky vzkázal, že je v nemocnici. Netušil jsem, že je to ale tak vážné, že to takhle dopadne,“ marně hledal slova... „Když se řekne Meky Žbirka, vybaví se mí dětství na sídlišti v Bratislavě, kde jsme kousek od sebe všichni bydleli. My jsme dělali Elán, on s kytaristou Jánem Balážem Modus. Vyrůstali jsme spolu a chtěli být slavní. Netušili jsme ale, že je život takhle krátkej,“ uzavřel Vašo Patejdl.

Janda o Žbirkovi: Jedna z nejhorších zpráv, kterou jsem kdy dostal


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.