Celebrity

11. listopadu 2021 06:00

Petra Kloidová

Miro Žbirka měl vůči první dceři výčitky. V pandemii zachránil syna, poslal pro něj letadlo

Miro Žbirka měl z prvního manželství dceru, z druhého pak další dvě děti. Ačkoliv měl se všemi krásný vztah, během svého života několikrát prozradil, že má kvůli první dceři Denise stále výčitky svědomí.

Zesnulý hudebník Miro Žbirka často mluvil o tom, že v dobách největší slávy nebyl příkladným otcem, ale ambiciózním umělcem. První rodinu založil v pouhých dvaceti letech s manželkou Helgou a netušil, co manželství vlastně obnáší. Jako aspirující muzikant toužil jen skládat a koncertovat. A úspěch se po tvrdé práci skutečně dostavil, v roce 1982 se například stal prvním slovenským Zlatým slavíkem, kdy se mu podařilo porazit Karla Gotta.

První otcovství nestihl, druhé si užíval

Jenže doma, kde se objevoval pouze sporadicky, na něj čekala malá dcerka Denisa. „S Denisou jsem trávil málo času, s tím, co jsem později věnoval Lindě a Davidovi se to nedá srovnat. Neměl jsem k ní ale jiný vztah, jen jsem jednoduše nebyl doma. V 80. letech bylo třeba vydělat na nájemné, nediskutovalo se tedy, že musím odjet. To byla moje práce, takhle jsem živil rodinu,“ prozradil Žbirka pro časopis Téma. Vztah s Denisou to do budoucna naštěstí neovlivnilo, zpěvák s dcerou vycházel až do své smrti skvěle.

Druhé manželství bylo úplně odlišné. Meky si po čtyřletém vztahu v roce 1988 vzal tehdy dvaadvacetiletou Kateřinu. Muzikant potkal svou osudovou lásku v šatně Lucerny, kde s ním studentka gymnázia měla dělat rozhovor do školního časopisu. Kateřina se také stala inspirací pro hit Katka, kterou Žbirka složil po zásnubách na cestě z Prahy do Bratislavy.

Milující táta se snažil dostat syna domů během pandemie

Nerozlučná dvojice nakonec přivedla na svět dceru Lindu a Davida. Žbirka vzpomínal, že jejich výchovu už bral o dost zodpovědněji. Druhé dceři Lindě je jednatřicet let, je tatínkovi fyzicky nejpodobnější, umění se však profesionálně nevěnuje, pracuje v mateřské školce. Šestadvacetiletý David se ale stal bubeníkem, skladatelem a režisérem. Úspěšný mladík žije v Anglii a s tátou spolupracoval často i hudebně.

O tom, jak si Meky vážil rodinných vztahů, vypovídá i příběh z minulého roku. David v přelomovém roce 2020 uvízl před vánočními svátky v Londýně. Žbirka nelenil a rozhodl se syna dostat domů za každou cenu. Nová mutace koronaviru měla uvěznit miliony Londýňanů v dlouhé karanténě, nikdo netušil, jak dlouhá bude. Proto hudebník poslal pro syna osobní letadlo, jehož pronájem může stát až 262 000 korun, jak informoval slovenský deník Nový čas. Pokus se povedl, a David tak mohl oslavit Vánoce s celou rodinou.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.