Celebrity

13. listopadu 2021 06:10

Gabriela Kolinová

Marie Rottrová slaví 80: Jak jí klape manželství s o 16 let mladším mužem? Překonali první krizi

Už se zdálo, že nestárnoucí zpěvačka Marie Rottrová bude tou ženou, která na muže neměla štěstí. Po dvou rozvodech to vypadalo, že zůstane sama a do svého života si nikoho nepustí. Pak jí ovšem do cesty vstoupil o šestnáct let mladší Milan Říha a opět se zamilovala. Letos v létě spolu oslavili páté výročí svatby.

S Milanem ji seznámila její dlouholetá kamarádka, textařka Jiřina Fikejzová. V té době byl ale ještě ženatý. „Přišel ke mně na večeři i se svojí ženou. Jiřina se zeptala, zda by je s sebou nemohla vzít na návštěvu, že prý zvlášť ten pán mě dlouhá léta poslouchá a sbírá moje nahrávka,“ zavzpomínala zpěvačka před lety v rozhovoru pro deník AHA!

Už tehdy ji byl sympatický, ale ve snu by ji nenapadlo, že spolu nakonec skončí. Sbližovat se začali až poté, co Milan manželku opustil. Dlouho mu ale odolávala. „Začali jsme se trošku kamarádit. Je ale pravda, že během roku, kdy za mnou chodil s kytkami, jsem ho ani jednou nepustila domů. Stál venku u vrátek. Ale nenechal se odradit. Byl mi nablízku, když jsem potřebovala vedle sebe někoho mít. Pak jsem si uvědomila, že on by mohl být ten, o koho se můžu opřít, komu můžu důvěřovat, komu se můžu svěřit, kdo mě bude mít rád. Dal mi lásku, kterou jsem dříve neměla,“ popsala Marie Rottrová.

Po deseti letech vztahu pak svoji lásku stvrdili oficiálně a v kostele v Neratově v Orlických horách si řekli ano. Nyní jsou spolu už pět let a oba neskrývají, že jsou v manželství maximálně spokojeni. „S manželem jsme letos oslavili patnáct let společného soužití, z toho pět let uplynulo od naší svatby 7. června. V ten den jsme zajeli na místo, kde jsme si řekli ano, a bylo to krásné. Také se moc těším na oslavu mých kulatin. Manžel mi strašně rád nakupuje šperky, mám jich opravdu hodně a téměř je nenosím. Říkám, nekupuj to a on vždy něco vybere,“ svěřila se médiím zpěvačka. Bohužel, oslavu jejích kulatých narozenin překazil covid.

I když se občas nějaký ten „mráček“ objeví, dokáží ho vyřešit. První menší rozkol přišel půl roku po svatbě, kdy měl každý jinou představu o tom, jak strávit vánoční svátky. „Toužila jsem na Vánoce odjet někam do zahraničí, ale když jsem to navrhla, následovalo mlčení. Manžel nic neříkal, ale viděla jsem, že se mu to nelíbí. On má Vánoce hodně rád. Máme zvyk, že naše dost široká rodina se schází u nás. Takže pro mě to nejsou moc svátky pohody a klidu, ale u plotny,“ postěžovala si tehdy zpěvačka. Nakonec jako ta moudřejší ustoupila.

Oslavu osmdesátin Marie Rottrové překazil covid:

Marie Rottrová má za sebou dvě manželství, ze vztahů prchala ona

Prvním manželem Marie Rottrové byl hudebník Vlastimil Kučaj, kterého poznala, když ji bylo dvacet. V manželství, které se rozpadlo po deseti letech, se jim narodili dva synové: Martin a Vít. Kvůli druhému manželovi, kterým byl Němec, Georg Burgerstein, se dokonce odstěhovala z ČR do Německa a na čas přerušila i svou kariéru. Rozvedli se po šesti letech. „Nebudu tvrdit, že to byla chyba jen toho druhého, já na tom rozpadu manželství mám také svůj podíl. Když jsem se vdala poprvé, byli jsme s manželem z absolutně rozdílných rodin, každý jsme byli úplně jinak vedeni, vychováváni. Manžel například vůbec neuměl dávat najevo náklonnost, lásku, nikdy mě neoslovil křestním jménem, vždy to nějak obešel. Byl to neosobní vztah. Ale nebyla to jeho chyba, on za to nemohl, byl strašně limitovaný výchovou. Ale díky tomuto manželství mám dva syny. Po rozvodu jsme spolu dál pracovali, psal pro mě krásné písničky. O příčinách druhého rozvodu mluvit nechci, je to pryč,“ svěřila se v rozhovoru pro magazín Ona Dnes s tím, že většinou to byla ona, kdo ze vztahů prchal jako první.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.